Běla Janoštíková

Poslední články autora

Oděv paní premiérky aneb žena mezi muži

Oděv paní premiérky aneb žena mezi muži

Jak by se měla oblékat úspěšná žena mezi úspěšnými muži? Co se sluší a patří? Proč není nutné odsoudit se pouze k nošení nedokonalého mužského obleku?

VÝSTAVA! Pražské módní salony 1900 - 1948

VÝSTAVA! Pražské módní salony 1900 - 1948

Tenkrát, to byla elegance, to byla noblesa. I tak by se dala popsat móda let 1900 – 1948, které se věnuje unikátní výstava v Praze.

KOMENTÁŘ: Krize v módě

KOMENTÁŘ: Krize v módě

I v módě se projevují krize. Změť stylů, passé nápady, opakující se návraty retro i subkulturní úniky ukazují, že chybí směr. Hybný moment, který by byl třeba k překonání stavu, nenabral ještě potřebnou sílu. Budoucnost dosud o sobě nedává dost vědět


Pletení je opět v módě!

Pletení je opět v módě!

Kdy a jak bylo vynalezeno pletení, není známo. Vynález je to nicméně obdivuhodný. Pouhým provlékáním oček jednoho do druhého pomocí jehlic dokážou šikovné prsty proměnit nekončící pramínek příze ve výtvor často jedinečný.

Podzimní móda? Kostkovaná sukně!

Podzimní móda? Kostkovaná sukně!

V šatníku "pravé dámy" stále zůstává aktuální pěkná sukně s kostkou. Obzvlášť v období přicházejícího podzimu vynikne krása kvalitního materiálu zdůrazněná originálními kombinacemi křížících se pásů barev.

Glamour: Co je opravdová přitažlivost?

Glamour:  Co je opravdová přitažlivost?

Glamour. Tajemná přitažlivost. Magický půvab. Kouzlo, které má moc. Něco úžasného. Třpyt, lesk, nádhera. Francouzi mají "glamúr", Angličani "glemr". Slovo prý světu dali Skotové.


Člověk by neměl sloužit šatům

Člověk by neměl sloužit šatům

Úvaha nad tím, na co myslíme při výběru šatů a co ve skutečnosti znamená být originální v módě. Jak na to, aby nám šaty dobře posloužily? Jak odlišit tuctový model od toho, který opravdu zaujme.
Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!