Běžecké hodinky se sporttestery
27. leden 2013 Roman Beneš komentáře (0)Amatérští i profesionální sportovci chtějí mít přehled o tom, jak jsou na tom fyzicky během svých výkonů. K monitoringu srdeční činnosti, tepové frekvence a dalších ukazatelů lze používat během sportovních aktivit takzvané sporttestery. Ty jsou dnes běžnou součástí sportovních hodinek, které jsou určeny k běhání i dalším sportovním aktivitám.
Amatérští i profesionální sportovci chtějí mít přehled o tom, jak jsou na tom fyzicky během svých výkonů. K monitoringu srdeční činnosti, tepové frekvence a dalších ukazatelů lze používat během sportovních aktivit takzvané sporttestery. Ty jsou dnes běžnou součástí sportovních hodinek, které jsou určeny k běhání i dalším sportovním aktivitám.
Jak fungují hodinky se sporttestery
Běžecké hodinky se sporttestery jsou velmi žádaným artiklem již několik let. Člověk, který si jde zaběhat, může díky hodinkám sledovat nejen čas, případně si měřit dobu běhu, ale také monitorovat, jak se v průběhu času mění jeho srdeční aktivita a puls. Hodinky mají zabudovaný měřič tepu, který sleduje tepovou frekvenci dotyčného na základě snímače. Tento snímač může být umístěn na hrudi, někdy je však zabudován přímo na ploše hodinek, kdy stačí kontakt s touto plochou a sporttester dokáže během několika vteřin zjistit aktuální tepovou frekvenci. Obvyklá doba pro změření se přitom pohybuje mezi pěti až deseti vteřinami.
Proč je dobré při pohybových aktivitách sledovat puls a další hodnoty
K čemu je dobré sledovat puls? Sportovec si podle naměřené hodnoty snadno zjistí, zda ve svém výkonu může ještě přidat, čili zda má nějaké rezervy, případně naopak musí ubrat ze svého výkonu. Naměřené hodnoty si může zaznamenat a porovnávat je s předchozími výsledky, díky čemuž optimalizuje svůj výkon. Sporttestery v hodinkách jsou jednoduchými, avšak velmi praktickými pomocníky, které do určité míry nahrazují spolupráci s kondičními trenéry. Člověk si sám může volit podle naměřených hodnot své tempo.
Kvalitní běžecké hodinky se sporttestery mají i různé přídavné funkce, jako kupříkladu výpočet maximálních tepových frekvencí, vyhodnocování výsledků, plánovače apod. Díky nim si tak mohou amatéři i profesionální sportovci lépe zorganizovat svoji sportovní aktivitu a tréninky. Hodinky se sporttestery vyrábí několik významných firem, mezi něž patří třeba Garmin nebo Polar.
Komerční sdělení Placla.cz
Foto: sporttester.sk
[Nahoru ↑]
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!