Botox: záchrana nebo zkáza?

24. srpen 2015  Sonia Peskova   komentáře (0)

Jistě už jste slyšeli o botoxu. Je to jed, který pomáhá nebo zabíjí? Nebo jste ho už dokonce vyzkoušeli?

http://blog.credit.com-botoxhttp://blog.credit.com-botox
Reklama

Nabízí ho skoro už všude od známých kosmetických salónů až po obyčejná kadeřnictví. O čem je řeč? O botoxu. Jedná se o kouzelný jed, který dokáže mnoho kromě pouhého umrtvování svalů a vyhlazování vrásek. Je to kosmetický zázrak?

Co je botox?

Botulinum toxin je vyprodukován jako vedlejší produkt bakterií a používá se v lékařství, kosmetice a dalších výzkumech. Jeho hlavní efekt je umrtvování, které může a nemusí mí pozitivní účinek. V lékařství se hojně využívá jako efektivní látka proti pocení, migréně a relaxaci příliš křečových svalů. Pomáhá také při inkontinenci. V kosmetice je známý hlavně jako klobásový jed, který pomáhá vyhlazovat vrásky. Efekt je však jen dočasný a vyžaduje opakování po 6-ti měsíční době, kdy se jed vstřebal a tělo ho již vyplavilo.

Botox
Botox
Zdroj:http://www.lazygirls.info

Jak se používá v kosmetice?

Botox je nejznámější účinný prostředek v boji proti vráskám a udržení si mladistvého vzhledu. V malé míře dokáže vysloveně velké zázraky. Estetická medicína využívá jeho zabijáckého efektu v uspání mimických vrásek na určité časové období většinou od 6-ti do 10 měsíců, kdy se mimické svaly přestanou hýbat a nevytváří se tak stopy na pokožce, jinak známé jako vrásky. Hlavními místy pro redukci vrásek jsou čelo, místo mezi obočím a kolem očí. Aplikuje se také kolem úst, kde dokáže snížit linii úsměvu. Výjmečně se vpichuje i do vrásek na krku. Jakékoliv mimické vrásky v obličeji se vlastně dají "vyléčit" botoxem.

BotoxBotox
Zdroj:http://www.lazygirls.info

Nežádoucí účinky.

Pokud se botox nepodaří aplikovat do problémového místa, tak se mine účinkem a může zákrok na několik dní bolet a hrozí i ochabnutí jiných svalů. Botox po aplikaci tlačí pod kůží a čeká, až ho sval vstřebá, ale viditelné je to jen na několik minut. Napíchnutí žíly se může také stát. Samotné vstřebávání trvá kolem týdne. Pak je efekt viditelný. Když je botox vpíchnut mimo sval, tak se vylije do okolních částí a způsobí nežádoucí změny jinde. Při aplikaci většího množství hrozí i otrava botulotoxínem, ketrá je velmi nebezpečná a může dojít k dvojitému vidění, bolestem hlavy a ochabnutí svalů. Je naprosto nutné vybrat si kliniku či studio, kde  je kvalifikovaný pracovník, který zná dokonale anatomii lidského těla. Jinak může být aplikace botoxu strašným zažitkem vedoucí k deformaci obličeje.

Botox
Botox
Zdroj:http://www.lazygirls.info

Jaké to bylo...

Zákrok samotný není velmi bolestivý. Strach je spíše z neznáma a po první malé injekci, která je jako štípnutí vám už ani nepřijde, že je jich vám aplikováno kolem deseti. Je nepříjemné prasknutí kůže po zavedení jehly. Pokud jsou nějaké vrásky hlubší, tak se aplikuje větší množství do jednoho místa a to může vytvořit na povrchu pokožky hrbolek. Ten ale zmizí do několika minut. Malé krvácení z ran po vpichu také není výjimnkou. Velmi důležitá je volba kliniky a dobrý pocit z lékaře.

BotoxBotox
Zdroj:http://www.skinjectables.ca/botox/

Ani náhodou!

Otázkou je, jestli je takový přístup ke kráse v naší uspěchané, moderní, ale i velmi povrchní době spravný. Je mnoho odlišných názorů na zásahy do lidského těla v podobě vstřikování jedu do svalů. Jsou zarytí fanoušci, kteří botox milují a těší se na aplikaci každého půl roku a na druhé straně jsou ti, kteři to zavrhují. Nic mezi tím není. Samozřejmě až na ty, kteří o tom nevědí. Celebrity ho používají už celá desetiletí. U některých je to velmi znatelné a u některých by vás to ani nenapadlo. V malé míře se dá vytvořit krásně přirozený efekt, ale ve velkém množství dojde k nepřirozeným změnám. Mnoho mladých žen kolem dvaceti by rozhodně neměli přemýšlet o této procedůře. V Americe je průměrný botoxový věk 22 let. Prevence vrásek je v tomto věku nesmyslná. Je to otázka osobní volby, ale nejdříve se doporučuje začít kolem 30-ti let. A to jen s malými mimickými vráskami.

Michaela, 32 let: Nikdy bych na botox nešla. Je mi 32 let a co budu dělat ve čtyřiceti?

Dáša, 55 let: Nejsem proti botoxu a jiným výplním. Pokud se aplikuje jemně, tak je to nádherný výsledek.

Zuzana, 34 let: Jsem s botoxem moc spokojená. Mám nádherně vyhlazené čelo a vypadám mladší. Měla jsme vždy vrásky ze sluníčka, jak moc jsme krčila čelo. Teď je to pryč!

Petra, 28 let: Přemýšlela jsme o botoxu už hodně a určitě na něj jednou půjdu. Proč si neudržet mladistvý look déle?

Jana, 25 let: Nevím, ale jsme na to ještě moc mladá.

Kateřina, 29 let: To mě vůbec nezajímá, protože život není jen o tomhle, ale chápu celebrity.

Jaký je váš názor na jedovatý, ale účinný botox? Vyzkoušeli jste ho už nebo o tom přemýšlíte? Jste naprosto proti? Dejte nám vědět na našem Facebooku!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!