Domácí salón krásy: vlasy

4. září 2015  Sonia Peskova   komentáře (0)

Kosmetické produkty jsou skvělé, ale proč se nezkusit zkrášlit z těch domácích?

Ilustrace Sonia P.Ilustrace Sonia P.
Reklama

Jistě někdy zatoužíte po zázračných šampónech, keratinových olejíčcích, sérech proti lámavosti z reklam nebo značkových ultra drahých kondicionérech, ale někdy je lepší si vyrobit svou vlastní vlasovou kosmetiku v klidu doma a bez velkých finančních nároků. Proč si jednou za čas nezkusit vyrobit zdravou domácí kůru?

Domácí salón krásy:vlasy.
Domácí salón krásy:vlasy.
Zdroj:polyvore

Krásné vlasy

Každý někdy trpí roztřepenými konečky vlasů nebo vysušenými všemožně namáhanými vlasy. Vnější vlivy jako fénování, lakování, ale i třeba slunce či větrné počasí vlasy vysušuje a způsobuje lámání, roztřepenost a celkově nezdravě vypadající vzhled. Někdy je v takové situaci lepší sáhnout po přírodních látkách, které dají vlasy bez chemikálii do pořádku.

Suché vlasy

Nejjednodušším a nejrychlejším řešením je použít jednu lžíci olivového oleje s jedním vejcem. Vše smícháte do hladké kaše a aplikujete do poškozených vlasů. Nechte působit alespoň 15 minut a po té opatrně vymyjte vlažnou vodou. Horká voda by způsobila "uvaření" vajíček a těžké vymývání.

Domácí salón krásy:vlasy.Domácí salón krásy:vlasy.
Zdroj:Greek cusine

 

 

Lámavé vlasy

Pokud se vlasy lámou, tak jim chybí vitamíny. Především vitamín C udržuje vlasy v pružném stavu a někdy je prostě příjem vitamínu C malý a je to vidět na vlasech. Efektivním způsobem dodání vitamínů je vymačkání jednoho citrónu, který se smíchá s jedním oloupaným kiwi do řídké směsi. Dobré je použít mixér. Aplikujte na vlasy po celé délce a zabalte do kuchyňské fólie. Nechte působit 30 minut.

Domácí salón krásy:vlasy.Domácí salón krásy:vlasy.
Zdroj:Polyvore

Vlasy bez života

Takové vlasy potřebují nakrmit a napít. A to doslova. Musíte jim dopřát živiny a hydrataci. Dužina avokáda je kombinací obojího a dokonalým zdrojem potravy pro vlasy a se dvěma žloutky z vajíček zregeneruje vaše vlasy k dokonalosti. Naneste vytvořenou směs i na pokožku hlavy a pokryjte koupací čepicí a nechte 30 minut působit.

Větší lesk

Banán, lžíce olivového oleje a lžíce medu vykouzlí leskou hřívu při pravidelném používání. Nejprve je důkladně rozmixujte, aby se jednotlivé ingredience propojily. Med by neměl být zcukernatělý. Nechte na vlasech působit co nejdéle, asi tak 20 minut a pak důkladně vymyjte.

Nezapomínejte ani na zlaté rady našich babiček! Pivo je blahodárné na vlasy stejně jako ocet. Kopřivy jsou přímo darem od přírody pro krásné a zdravé vlasy. Stejně tak i heřmánek. Nechte svou hřívu občas jen tak volně uschnout bez použití fénu. Vlasy vám poděkují.

Vyzkoušeli jste některý z našich typů na domácí vlasovou kosmetiku? Podělte se o svůj názor na našem Facebooku!
Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!