Duhová kukadla

11. září 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Oči jsou novým středem pozornosti v make upu. Po konturování přichází dokonale vybarvené oči...

www.polyvore.com-speskiwww.polyvore.com-speski
Reklama

Návrháři a stylisti se zbláznili do barevných očí. Jejich barvy ladí s oděvěm a celkovým stylingem outfitu nebo naopak neladí vůbec. Můžete si vybrat. Jsou však i zde danná pravidla a ty jsou v tom, jak se jednotlivé linky a stíny aplikují. V tom je jejich kouzlo a trend pro nadcházející sezónu 2016.

Linky jsou třpytivé, zářící a aplikují se přímo do oka na spodní stranu. Další odstín podobný tomu předešlému se použije k orámování celého oka, ale pozor! Co nejblíže k linii oka. Linky by měly být zejména na spodní straně tenké a precizní. V žádném případě ne silné, protože pak oko vypadá unaveně a přemalovaně. Dnešní kosmetika nabízí tužky v mnoha provedeních od matných po lesklé, ale třeba i v gelové formě.

Jeremy Scott předvedl pro podzimní kolekci 2016 modelky v New Yorku linky uprostřed horního výčka ve výrazných barvách, které by se skoro daly popsat jako neonové. Převládala modrá barva a ta nádherně vynikne na tmavších odstínech pleti! Chytře aplikovaná linka v ohybu víčka je něco nového a docela vtipného pro milovníky minimalistického, ale nepřehlédnutelného líčení. Umělé nebo prodloužené řasy jsou také velkým trendem.

V Paříži se na Couture přehlídkách nosily stíny přes celé oko v pastelových barvách. Modelky měly samozřejmě bezchybnou pleť a všechny oči se upíraly přímo na jejich pohádkově modré stíny s metalickými odstíny. Moderní nanešení stínů je do špičky neboli do stran oka skoro až za konec obočí, kde při přímém pohledu s výčky nahoře jsou vidět právě jen tyto špičky. Hodí se pro slavnostní příležitosti dohromady s nahým líčením a u tohoto trendu minimum řasenky.

Celosvětově populární tzv. bezchybný make up neboli dokonalé nalíčení očí dosáhlo svého vrcholu díky aplikacím jako Instagram, kde se propagují velké oči s umělými řasami a chytrý nános stínů, které oko ještě zvětší. Nosí se světlé odstíny s jemnými třpytkami, které se nanáší do vnitřního koutku oka. Nezapomeňte na precizně nalepené řasy! Tento look je novým standardem či normou ve světě krásy.

Hnědé oči krásně vyniknou s tmavě modrými stíny nebo linkou rozetřenou do ztracena. Modrá se stala v mnoha variantách universální pro všechny typy a barvy očí pro nadcházející sezónu, ale velmi záleží na jejím odstínu! Je skvělé vědět, že se hodí i pro hnědé oči a dodávají jim tajemný nádech.

Některé barvy se na oči prostě nehodí a nikdy hodit nebudou. Šok faktor jistě pocítíte od kolemdoucích na ulici nebo od kolegyň v práci či škole, když si na oči aplikujete svítivě žluté stíny, které jsou spíše plastické-gelové nežli práškové. Proč ne, třeba na party nebo maškarní, ale žlutá prostě není komplimentem na očích pro žádný typ ženy. I ti nejlepší stylisti se někdy spletou...

Nosíte stíny nebo linky a nebojíte se barevných experimentů? Dejte nám vědět na nás Instagram a Facebook!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.6 hvězdiček / Hodnoceno: 88x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!