Fenomén jménem Twiggy

1. prosinec 2015  Tereza Nováková  komentáře (0)

O životě, hraní, zpěvu a všem co tato ikona šedesátých let za svůj život prožila a čemu se v současnosti věnuje.

Fenomén jménem TwiggyFenomén jménem Twiggy
Reklama

Málo kdo by nevěděl kdo se skrývá pod přezdívkou Twiggy. Modelka, herečka, ikona a dokonce i zpěvačka, kterou v šedesátých letech znal celý svět. Tak by se v jedné větě dala popsat Lesley Lawson, které se přezdívá Twiggy hlavně kvůli její hubené postavě, jíž se proslavila. Právě ona přinesla do světa modelingu trend “vyhublých” modelek.

 

KRÁTCE O ŽIVOTĚ TWIGGY

Její narození se datuje k 19. září 1944, v současnosti jí je 66 let. Roku 1966 byla zvolena Daily Express Tváří roku a následně i Britkou roku. Jako modelka pracovala na mnoha místech po celém světě. Navštívila například Spojené státy, Francii, Německo či Japonsko. Objevila se na titulných stránkách časopisů jako Vogue, Seventeen, Newsweek, Harpers Bazaar nebo You. Roku 1967 byl vydán její vlastní časopis, který zároveň nesl jméno Twiggy.

 

TwiggyTwiggy
Zdroj: polyvore.com

 

 

FILM, DIVADLO, ZPĚV A TELEVIZE

Kromě modelingové kariéry má za sebou i kariéru filmové, divadelní a televizní hvězdy. Za její nejvýraznější filmový počin by se mohl označit film The Boy Friend kde ztvárnila roli Polly Browne a získala za ni dva zlaté glóby. Twiggy uváděla vlastní talk show s názvem Twiggy’s people, ve které dělala rozhovory s celebritami. Dalším televizním počinem bylo porotcování v soutěži American’s Next Top Model, kde v porotě zasedla spolu s modelkou Tyrou Banks, která je zároveň i tvůrkyní a moderátorkou všech řad této soutěže.

 

Kromě hraní a vystupování v televizi také vydala několik hudebních alb. První album s názvem Twiggy vydala roku 1976. Píseň Here I Go Again se umístila mezi top dvaceti hity v UK. Dalším hudebním počinem bylo album Please Get My Name Right, se kterým vystupovala na turné po UK. Z londýnského koncertu poté vzešla alba London Pride a If Love Were All. Následovalo několik dalších alb. Zatím posledním hudebním počinem je album s názvem Romantically Yours, které bylo vydáno v roce 2011.

 

SPOLUPRÁCE S MARKS & SPENCER

Twiggy spolupracuje se značkou Marks&Spencer již 10 let. Jako poslední počin navrhla svou vlastní kolekci s názvem Twiggy for Classics, která se skládá z 12-ti kousků oblečení. Obsahuje jak elegantní tak volnočasové modely.

TwiggyTwiggy
Zdroj: polyvore.com

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!