Jak na Ombre doma?

3. červen 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Ombre je velmi efektivní a krásný styl barvení vlasů. Patří mezi absolutní TOP trendy posledních pár let. Tady se dočtete jak na to v pohodlí domova!

www.polyvore.com-speskiwww.polyvore.com-speski
Reklama

Ombre je všude. Jiný styl barvení vlasů se už skoro ani nenosí, od celebrit po modelky a blogerky. Je na čase si tento žhavý styl vytvořit doma! Přirozeně vypadající kontrast odrostů a konečků se nazývá Ombre, protože kontrast stojí za úspěšným výsledkem.

Kontrast může být od jemného po výraznější, ale vždy vede do ztracena. Nikdy není přeseknutý z jednoho odstínu na druhý. Tajemstvím kvalitního Ombre je přirozenost a propracovanost, i když to vypadá velmi jednoduše. Naštěstí už jsou i u nás na trhu chytré barvy stvořené přímo pro tento proces barvení. Pravidlem je, že vršek je vždy o několik odstínů tmavší než spodek. A nikdy se nejedná o melír. Důvodem k vytvoření si Ombre je hlavně to, že ho skoro žádná kadeřnice v ČR neumí a neučí se tomu ve škole, tak jako modernější kadeřnice v zahraničí. Zkuste se na něj zeptat u vaší kadeřnice. Odpověď skoro na 100 procent bude, že to neumí.

Ombre z odrostů

Ombre lze docílit z odrostů, kdy vaše tmavší kořínky odrůstají z blonďaté barvy. Zdlouhavý proces odrůstání a překonání si vlasy znovu neobarvit je pro trpělivé povahy. Časem se vytvoří velmi jemný přechod z tmavé originální a přirozené barvy na odbarvenou blond. Výsledek je velmi efektní a vypadá jako by vaše vlasy už od narození byly ožehnuté sluncem na konečkách vlasů. Tento proces však může trvat celé měsíce. Šetříte ale své vlasy i peněženku!

Ombre z barvy

Odbarvené vlasy z poloviny své délky vytvoří to pravé Ombré, ale musíte se nejdříve řídit pár pravidly!

1.Zabrouzdejte na interentu a informujte se o tom, jak se to dělá, jaká můžou být nebezpečí a co je k Ombre potřeba. Nezačínejte bez potřebných informací. Skvělý tutorial je třeba zde: Loreal barva na Ombre.

2.Najděte si příklad toho co se vám líbí na celebritých, blogerkách nebo i kamarádce. Prostudujte si to, co se vám líbí a co ne.

3. Po proškolení a nalezení toho, co se vám líbí je na čase zajít do drogerie. Pravděpodobně větší drogerie, kde budete mí na výběr z více odstínů. Ujistěte se, že si vyberete barvu Ombre pro tmavé vlasy a s peroxidem přímo v barvě, protože jinak budete muset vlasy odbarvovat a barvit zároveň. I to vlasům velmi škodí!

4.Použijte alobal. Je nutné vlasy nabarvit na konečkách a schovat do alobalu, jinak se vlasy vysuší a tento proces zaručí, že vlasy zůstanou ve fólii vlhké a nevytvoří se nevzhledné fleky jako při vysoušení.

5. Rozdělte vlasy nejméně do dvou sekcí a nedělejte je nikdy najednou: Dejte si práci s barvením i alobalem. Oceníte výsledek. Také vždy začínejte od spodku vlasů.

6. Připravte si alobal v různých délkách. Každý pramen vlasů pokryjte jinou délkou barvy od spodu v rozdílné délce alobalu. Stačí poute centimetr nebo dva rozdíl! Předejde tak efektu napůl blond a napůl bruneta!

7. Nejvíce barvy natírejte směrem na konečky vlasů. Tam by měly být vlasy nejsvětlější. Zde je Ombre efekt nejdůležitější.

8. Pokud máte velmi tmavé vlasy, tak je budete možná muset nejdříve odbarvit peroxidem, aby byl vidět nějaký efekt, ale velký pozor na to, jak dlouho vlasy odbarvujete. Nejlépe tomu předejdete pokud si koupíte barvu už s peroxidem. Dejte na to velký pozor! Předejdete tak poškození vlasů a ušetříte si mnoho práce.

9. TOP TIP: přirozenost OMBRE bude ve vašich vlasech pokud přidáte pár světlých pramínků okolo obličeje. Stačí opravdu jen pár a velmi tenkých. Začněte od prostřed čela a vyberte je melírovacím hřebenem. Orámujte si s nimi obličej.

10. Kontrolujte proces barevní pravidelně, abyste dosáhli odstínu, který si přejete.

11. Ke konci barvení, asi 10 minut před koncem je dobrým nápadem alobal sundat a vlasy rozčesat hrubým hřebenem. Barva se dostane všude a přirozeněji se rozetře do okolí.

12. Fialový šampón je vhodný použít při odbarvování nebo používání peroxidu. Nezapomeňte na hodně kondicionéru!

Ombre lze také vytvořit z mnoho jiných výrazných barev, ale základem je mít vlasy již odbarvené a připravené na další proměnu. Neonové barvy nikdy nebudou fungovat hned na tmavé vlasy bez předešlého odbarvení. Základem je vždy mít už blonďaté konečky a pak si můžete hŕat s celou škálou duhy, ale doporučuji nepermanentní barvy, protože by sa vám mohlo zastesknout po klasickém Ombre. Aby pak nebylo už pozdě!

Pokud se bojíte vlasy barvit a nechcete permanentní změnu, tak proč nesáhnout po barevném Ombre příčesku? Lehce přidělatelný dlouhý příčesek vyrobení z pravého peří a ručně barvený najdete například na ETSY.COM. Limitované edice a exklusivitu zaručí sama návrhářka vlasových peříček! Nic nekřičí hlasitěji léto, jako tyto nádherné vlasové dekorace. Obzvláštnit si letní sezónu a styl nebylo nikdy tak jednoduché jako tento rok!

Máte už ve vlasech Ombre? Vyzkoušeli jste ho? Jaký způsob jste použili? Dejte nám vědět na náš Facebook nebo Instagram! Budeme se těšit.


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.49 hvězdiček / Hodnoceno: 148x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!