Jak se konečně zbavit akné?

1. únor 2016  Jana Svobodová   komentáře (0)

Zaručené rady a tipy, jak konečně zatočit s tímto neestetickým neduhem!

Krásná pleť? Žádný problém!Krásná pleť? Žádný problém!
Reklama

Akné trápí velkou část mladých dívek, ale i žen v pozdějším věku. Je to strašák, který jakmile se na vaší pleti objeví, horko těžko se dostává pryč. Z léčby akné se v průběhu let stal dobrý byznys, přípravků proti akné je na trhu spousta, ale většina z nich se opravdu nedá považovat za účinné. Jak při léčbě akné postupovat a nenaletět propagandě farmaceutických firem?

Akné značí vnitřní problém

Akné většinou nebývá jen projevem mastné pokožky, značí totiž i problém uvnitř v těle, který se touto formou demonstruje i na povrchu. Akné tak může signalizovat i špatnou funkčnost jater, ledvin, střev nebo rozhozené hormony.

Velká chyba většiny lidí potýkajících se s akné spočívá v tom, že se tento neduh snaží léčit pouze zvnějšku, a to různými mastičkami, séry, pleťovými vodami a krémy, ale nikoliv zevnitř. Přitom léčba vnitřních problémů je neméně důležitá a zdravé tělo se vám odmění bezchybnou pletí.

Detoxikujte

Jak tedy začít léčit akné zvnitřku? Základem je detoxikace organismu. Pokud ve vašem těle něco nefunguje tak, jak by mělo, první krok k napravení problémů je rozhodně detoxikace. Nejlehčí způsob detoxikace představuje pravidelná konzumace čajů k tomu určených.

V každé lékárně máte na výběr z několika různých druhů detoxikačních čajů a lékárnice vám určitě poradí čaj vhodný přímo pro vás. Pokud chcete namíchat bylinkovou směs na míru, nebojte se navštívit léčitele (ale pečlivě si ho vyberte, mezi léčiteli je spousta šarlatánů, takže dbejte na doporučení známých).

Kromě detoxikačních čajů existují čaje určené přímo na akné. Oproti detoxikačním čajům bývají méně agresivní a léčba pomocí nich je zdlouhavější. Představují ale dobrý způsob, jak akné postupně zmírnit.

Změna životního stylu – cesta k léčbě akné

Pokud se vám podaří pomocí detoxikace zmírnit nebo úplně utlumit projevy akné, můžete být spokojení, ale ještě nemáte vyhráno. Jestliže nezměníte svůj životní styl, který pravděpodobně problémy ve vašem těle způsobil, nezbavíte se akné nadobro a dříve nebo později se tento kožní nedostatek znovu objeví.

Začněte tedy konzumovat zdravější pokrmy a hodně ovoce a zeleniny. Mastné jídlo pokožce neprospívá, neboť podporuje tvorbu mazu. Příčinou akné může být také alergie na lepek, o které až 50 % postižených neví, nebylo by tedy od věci zkusit na svůj jídelníček zařadit bezlepkové potraviny a zjistit, jak ovlivňují kvalitu pleti.

Jestliže vůbec nesportujete a máte sedavé zaměstnání, zkuste do svého nabytého týdenního plánu zařadit i 1 – 2 hodiny sportu. Prospějete tak svému zdraví a pokud se kůže na vašem obličeji při sportu zapotí, může ze sebe vyplavit škodliviny.

Kosmetika vhodná ke zmírnění akné

A konečně se dostáváme ke kosmetice vhodné ke zmírnění akné. Kosmetika je mnohdy považována za jedinou možnost léčby akné, což je špatně. Akné je většinou pouze vnějším projevem vnitřního problému, a proto jen v minimálním množství případů může být kosmetickými přípravky úplně vyléčeno.

Každopádně péče o aknózní pleť je stejně důležitá jako pročištění organismu a rozhodně by se neměla podceňovat. V lékárnách a drogeriích je k dispozici obrovské množství přípravků, ale jen velmi málo z nich má vynikající dlouhodobé účinky. Spousta produktů účinkuje pouze jednorázově, protože po delším užívání si na ně pleť zvykne a už na ně nereaguje pozitivně.

Jak vybrat správnou kosmetiku na aknózní pleť?

Při výběru správné kosmetiky k léčbě akné velmi doporučujeme číst všechny možné recenze na internetu, dozvíte se v nich spoustu užitečných informací a nebudete riskovat koupi produktu „naslepo“, což vám také ušetří nemalé finanční prostředky.

Velmi dobrým pomocníkem při péči o aknózní pleť je zelený jíl. Při smíchání s vodou se z něj vytvoří pleťová maska, která se nechá působit přibližně 30 minut. Nejlepší výsledky dosáhnete po každodenním použití. Zelený jíl je dostupný na eBay (pod názvem „green clay“) za příznivou cenu.

 

Máte problémy s akné? Jakou kosmetiku byste doporučili? Co na akné zabralo vám? Podělte se s námi o váš názor na našem Facebooku!


Foto: freestockphotos.biz

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!