Jak se správně opálit, ale i chránit.

12. červenec 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Sluníčko tak krásně hřeje a opaluje, ale je třeba mít na mysli i ochranu pokožky. Jak na to? Čtěte dál...

Jak se správně opálit, ale i chránit.Jak se správně opálit, ale i chránit.
Reklama

Léto sebou přináší nespočet radostí a mezi těmi hlavními je i hnědé či bronzové opálení, které přidá na kráse a zdravém vzhledu. Málokdo si však stále uvědomuje, jak je důležité se před sluníčkem také chránit. Jak opalovací krémy vlastně fungují?

Opalovací produkt má za úkol blokovat UVA a UVB záření, které by se nemělo dostat do pokožky. UVA způsobuje spálení a UVB vrásky, povysnutou kůží a celkovým stárnutím pleti. UVB také způsobuje rakovinu pokožky. Proto je velmi důležité, jak si pleť chráníte. Ochranné krémy působí na bázi odrážení škodlivých paprsků a čase. SPF-Sun Protection Factor-Slunečný ochranný faktor na obale krému vám řekne, jak dlouho a jak silně vás bude krém, olej nebo sprej chránit.

Čím vyšší faktor, tím více škodlivých paprsků blokuje, ale opálíte se stále stejně! Nevěřte tomu, že vás SPF 15 a výše neopálí. Jen vás chrání déle! Čím nižěí faktor, tím dříve ztrácí svou živnost a je k ničemu.

Výběr ochranného krému je jednoduchý: pokud vaše kůže rudne již po 20ti minutách na slunci, tak potřebujete krém s minimálním SPF 15, který prodlouží zrudnutí až za pět hodin. Prodlouží zrudnutí kůže časově až 15 krát. Všeobecně se doporučuje zakoupit produkty s minimem SPF 15. Nižší faktory jsou sice levnější, ale ochrání kůži jen na velmi krátkou dobu a blokují jen minimum škodlivých paprsků. Čísla 2,6, 8 a 10 se doporučují jen při minimálním pobytu na slunci. Na pláž nebo koupaliště tedy velmi nevhodné.

Faktory 15, 20, 30, 40 a 50 ochrání vaší kůži na delší dobu, protože zárověň blokují UVA a UVB a to až na 98% u faktoru 50. Nadále však zůstává mezi lidmi nepravda, že vám vyšší faktor zabrání efektivnímu opálení, což je hloupost. Sice to trvá o hodinu nebo dvě déle, ale budete stejně opálení, jako vždycky. Jen se u toho ještě chráníte!

Ideální je faktor SPF 20, který je šetrý k pokožce, středně chrání, celkem rychle opaluje a výborně vaší pleť chrání. Nutná je opakovaná aplikace po dvou hodinách, pokud se nacházíte na přímém slunci. Pokud byste na přímém slunci používali jen faktor 8, tak je nutná palikace každých 40 minut. A to dokáže dovolenou opravdu otrávit. Neberte proto ochranu vaší kůže na lehkou váhu i pokud se lehce opalujete a jste hned hnědí. Dnešní ozónová díra a velmi ničivé paprsky UVA a UVB mohou nenápadně poškodit kůži do hloubky a nenávratně jí změnit.

Nezapomeňte i na dostatečnou hydrataci pleto před, na i po dovolené na slunci. Mažte se krémy po opalování a po sprše kvalitními oleji nebo produkty s pantenolem. Hlavně by měly pleť dokonale promastit! Dodržujte váš beauty režim každý den pravidelně a vaše pleť se vám velmi odvděčí dlouhodobým a bezpečným opálením. Chraňte si hlavně obličej BB krémy nebo opalovácími prostředky, make upem s SPF 15 a výše a stále hydratujte. A hlava by měla být u moře stejně stále ve stínu!!! Nezapoměňte si kloubouk i brýle.

Jaké máte zkušenosti vy s opalovacími přípravky? Opalujete se šetrně? Dejte nám vědět na náš Facebook nebo Instagram!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.65 hvězdiček / Hodnoceno: 91x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!