Jak správně na Goth make up?

8. listopad 2015  Sonia Peskova   komentáře (0)

Nosí se drsný až hororový make up ve stylu Goth. Jak ho správně aplikovat?

Sonia Peskova ilustraceSonia Peskova ilustrace
Reklama

Velkým trendem je nejen styl Goth, ale také líčení ve stylu gotiky. Celá Goth kultura je založená na tom, jak vypadá a jak působí na okolí. Oblečení, doplňky a make up musí jsou většinou laděny do provokativního, obscéního až šokujícího výsledku, ale dnes se budeme bavit o goth make upu krásném, trendy a vkusném. Nezapomeňte však na jedno základní pravidlo: goth oblečení a goth make up dohromady je příliš. Buď jedno nebo druhé.

Gotický make up se stal populárním tento podzim a zimu, protože mnoho trendů v módě se se inspirovala temnou historií gotiky. Make up ve stylu gotiky se začal nosit i jako denní líčení a komerčně se adaptoval tak, že je nyní jednoduché si ho rychle a efektivně vytvořit doma.

Goth lookGoth look
Zdroj: www.polyvore.com

Nikdy nemažte obličej krémem těsně před aplikací make upu. Vaše pleť by vypadala mastně a to je pro docílení gotického vzhledu velmi nechtěné. Tajným trikem k dosažení bledé pleti je nános dětského pudru. Nezapomeňte si dát ručník na ramena! Dětský pudr je průhledný a jen lehce navodí pocit bledosti. Nepřehánějte to, abyste nevypadaly jako klaun.

Kluci i holky, kteří vyznávají gotický vzhled používají černou linku. Je to jeden z nejdůležitějších prvků a nutností. Je jen na vaší fantazii, jestli se rozhodnete pro egyptský styl černé linky, protáhlé kočičí oči, tři malé slzy jako symbol goth nebo hororově inspirovaný jako například z filmu Vrána. Gel vydrži mnohem více a nemaže se.

Goth look
Goth look
Zdroj: www.polyvore.com

Oční stíny v temných odsínech by měly být suché a ne gelové. Ty gelové se rozmažou a nedrží tak jako pudrové. Nanášíme vždy směrem od oka a doztracena. V kombinaci s černou linkou si můžete vyhrát s hloubkou pohledu. Oči by měly být centrem pozornosti u Goth looku.

Řasenka by měla být stejně dramatická jako černá linka. Několik nánosů zvýrazní řasy. I goth kluci nosí řasenku.

Goth lookGoth look
Zdroj: www.polyvore.com

Rtěnka v šokujících barvách jako je fialová, černá nebo zelená může být u tohoto make upu aplikována v hojném množství, ale pro praktické nošení se doporučují odstíny tmavě vínové. Platí jedno důležité pravidlo: buď si výrazně namalujete oči a rty budou nahé, nebo si namalujete vyzývavě rty a oči zůstanou jen minimálně nalíčené. Oboje by bylo přes míru. Dbejte na výběr kvalitního pigmentu. Pro denní líčení je vhodná rtěnka v barvě červeného vína. Nezapomeňte na konturovací tužku o dva odstíny tmavší než rtěnka.

Obočí by mělo být tmavě orámované a v dokonalém tvaru jako kompliment nádherně vymalovanému oku. Na český trh již nyní pronikly tzv.Brow Kit-sada na obočí jako třeba od Rimmel, které vykouzůí díky gelové i pudrové bázi nádherné obočí během chvilky. Zapomeňte na tužky na obočí! To je passe.

Goth nenosí tvářenku. Mají vypadat co možná nejnezdravěji a bledě.

Co si myslíte o Goth looku líčení? Vyzkoušeli jste ho? Baví Vás? Podělte se s náma na našem Instagramu!

 

 

 

 

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3.88 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!