Jak vypadají celebrity bez retuše?

25. červen 2015  Sonia Peskova   komentáře (0)

Co si předtasvíte pod pojmem retušování? Víte, že každá fotografie v médiích je retušována a nikdy není vložena ke zhlédnutí bez grafických úprav? Nejznámější program pro úpravu snímků se nazývá Photoshop a s celebritami dělá skutečné divy!

Harry Styles z One Direction.Harry Styles z One Direction.
Reklama

Celebrity, modelky a slavné osobnosti nikdy neuvidíte v pravém přirozeném světle, protože nikdo přece nechce vidět jejich nedokonalosti. Ale co když nedostatky na pleti, těle či vlasech jsou naprosto normální a máme je každý? Je správné je do nekonečna schovávat a vytvářet virtuální dokonalost?

Britney před a po retuši.

Photoshop vznikl v roce 1988 a byl vynalezen k tomu, aby se graficky upravovaly nejdříve černobílé a později i barevné fotografie. Stal se standardem v digitálním průmyslu a editování fotografií.

Do té doby byly fotografie digitálně neupraveny a nemanipulovány. Od devadesátých let se Photoshop stal fenoménem a je součástí každé přípravy fotek do médií. Jenže rok od roku se začal deformovat názor na vzhled a na normalitu člověka jak v módě, tak v jiných oborech.

Modelky, herečky, zpěvačky a celebrity na nás pohlíží z časopisů, internetu nebo plakátů naprosto dokonalé, ale je to pouze iluze. Iluze vytvořená digitálním programem.Kate Moss

Mnohé populární osobnosti nebo modelky mají samozřejmě dobré předpoklady k tomu, aby byly oblíbené díky svému vzhledu, ale každá z nich trpí občas kruhy pod očima, špatnou pletí, jizvičkami, pihami nebo celulitidou.

Samozřejmě nechtějí, aby to někdo viděl, takže jejich chybičky prochází přes mnohé filtry Photoshopu a konečný obrázek je skoro nadpozemský. Ani taková Kim Kardashian není bezchybná. Není totiž problém v programu i zeštíhlit postavu, protáhnout šíji, zhustit vlasy nebo zvětšit poprsí. Je možné upravit naprosto všechno.

Kim Kardashian

Fergie před a po

Vy si pak moderní časopis zakoupíte a začnete přemýšlet, jak jsou modelky nebo celebrity krásné a jestli třeba něco není v nepořádku s vámi, protože ony nemají dolíčky na zadečku.

Mnohé mladé dívky se nechávají ovlivnit retušovanými fotografiemi natolik, že vnímají nesprávně své tělo a trpí komplexy vedoucí k nízkému sebevědomí nebo až k anorexii. Je potřeba si uvědomit, že vyretušované fotografie jsou nereálné a jsou pouze falešnou představou nebo lepším já celebrit, které chtějí a dovolí, abyste je viděli.Lady Gaga

A když už se tedy v médiích objeví skutečně vypadající fotografie slavných, tak to většinou vyvolá naprostý poprask, jelikož do té doby byly celebrity přeci tak dokonalé! Vždy to vyvolá mánii mezi fanoušky.

Otázkou zůstává, jestli takto medializované vizáže slavných mají pozitivní nebo negativní dopad na společnost. Každý se rád podívá na krásu, ale když není skutečná, je to pro naše životy přínosem? Nebylo by přeci jen lepší vidět skutečnou krásu i s malými nedostatky?

Megan Fox

Co si myslíte vy? Jsou celebrity a modelky krásné i s chybičkami nebo jsme si už zvykli na jejich nedosažitelnou dokonalost, která nás inspiruje? Podělte se o své názory na našem Facebooku!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!