Korzety se vrací.

5. leden 2017  Sonia Peskova   komentáře (0)

Ať už pod oblečením nebo na něm, korzety jsou nyní velkým módním trendem. Jejich neobvyklé nošení se těší velké oblibě. Co vy na to? Čtěte dál!

www.pinterest.comwww.pinterest.com
Reklama

Cílem korzetu je vytvořit krásnou postavu se štíhlým pasem, zvednutými prsy a oblými boky. Proč však právě teď? Protože módní průmysl vyloženě prahne po ženskosti a oblých tvarech. Po letech vyhublých siluet a stále podobných typů žen přišla změna, která začala nenápadně, ale rozmohla se tak, že každá druhá žena v módě chce být ženou. A ne jen věšákem na oblečení.

Klasický korzet byl do 20.století naprostou nutostí pro každou ženu od bohaté dámy po poslední služku. Bez korzetu to prostě nešlo. Byl navrhnut a ušit každé ženě individuálně a imitoval její tělo tak, že bylo jeho druhou kůží a tvarovalo ho do vytoužené siluety přesypacích hodin. Dnešní korzety jsou jen vzdálenou napodobeninou, i když mají třeba prvky toho původního jako kostice a vloženou krajku, ale na tělo vyměřené nejsou.

To však nebrání tomu, aby korzety byly sexy a tvarovaly, ale také mnohem příjemnější na nošení než tomu bylo kdysi. Moderní korzet je jako jiná část oblečení. Nosí se jako samostatný prvek a rozhodně se neschovává. Ba naopak. Dává se mu prostor vyniknout. Dnešní ženy ho dávají na obdiv jako hrdost, která pramení z jistoty, že jsou prostě sexy a nemusí se za to rozhodně stydět nebo korset cudně zakrývat.

Mnoho vrcholových návrhářů zahrnulo korset do svých kolekcí i na příští sezónu, kde se kombinuje spodní vrstva konstrastující s korsetovým vrškem nebo naopak korset ladí se zbytkem oděvu. Objevují se mnohé verze korsetů od velmi krátkých připomínající stahovací pásek po dlouhé jako minišaty. Jejich versatilita a praktičnost je rozmanitá a pestrá, kdy se dají nosit do práce nebo na ples. Podle potřeby nositelky a toho, jakého tvaru postavy chce docílit.

Tento trend není samozřejmě pro každého, protože vyžaduje hodně sebevědomí a odvahy, ale každopádně je to skvělý způsob, jak dát najevo svou ženskost a být neodolatelně sexy v každém věku!

Co vy na to? Oblékli byste si korzet? Ano nebo ne? Dejte nám vědět na náš Facebook nebo Instagram!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.68 hvězdiček / Hodnoceno: 25x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!