Módní přešlapy aneb Na co si dát pozor

30. květen 2015  Jana Svobodová   komentáře (0)

Vyvarujte se nejčastějších módních excesů a v ulicích města buďte za hvězdu!

Nesnažte se o přehnané módní výstřelky. Foto: Slava Zaitsev (http://en.wikipedia.org/wiki/Fashion_show#/media/File:Slava_Zaitsev_fashion_show-2.jpg)Nesnažte se o přehnané módní výstřelky. Foto: Slava Zaitsev (http://en.wikipedia.org/wiki/Fashion_show#/media/File:Slava_Zaitsev_fashion_show-2.jpg)
Reklama

Obyvatelé České republiky si osvojili několik módních zlozvyků, které upoutají pozornost hlavně v tom negativním slova smyslu. Na ulicích je často k vidění podivná směsice všelijakých stylů a vzorů, jenže ne vždy podivuhodné kombinace působí obdivuhodně. Čemu byste se tedy měli vyvarovat, pokud chcete na ostatní působit jako módní guru?

Nevyzpytatelné legíny

Legíny mají tu vlastnost, že dokážou outfit zázračně vylepšit, nebo naprosto odrovnat. Na každé postavě ale působí jinak, a to právě činí největší úskalí.

Pokud disponujete poněkud korpulentní postavou, legín byste se měli snažit vyvarovat. Postavu totiž dokonale obepnou, a to u baculatějších osob nemusí působit zrovna přitažlivě. Vrcholem nevkusu na ženách s ne zrovna ideální postavou jsou legíny s krátkým tričkem, které ani nezakrývá zadek.

Módní přešlapyMódní přešlapy
Zdroj: flickr.com

Ohledně délky trička ve spojení s legínami se často vedou sáhodlouhé diskuse. Část módních kritiků zkrátka zastává názor, že k legínám patří pouze dlouhé tričko (zakrývající zadek), protože legíny prostě nejsou kalhoty. Je jen na vás, ke kterému názoru se přikloníte, pokud si z tohoto textu odnesete alespoň jeden důležitý poznatek: krátká trička v kombinaci s legínami na ženy se silnější postavou prostě nepatří!

Fotogalerie: Jak by to rozhodně vypadat nemělo?

Módní přešlapy 2015
Módní přešlapy 2015
Módní přešlapy 2015
Módní přešlapy 2015
Módní přešlapy 2015
Módní přešlapy 2015

Módní přešlapy 2015
Módní přešlapy 2015
Módní přešlapy 2015
Módní přešlapy 2015
Módní přešlapy 2015
Módní přešlapy 2015


Zdroj: facebook.com

S gumáky pouze na zahradu

Jedním z fenoménů, který se posledních několik let rozmáhá v ulicích měst, je nošení gumáků. Gumáky se staly oblíbenou obuví jednak pro svou pohodlnost, jednak pro svou dostupnost v mnoha různých barvách.

I když gumáky s různými potisky a vzory bezesporu vypadají pěkně, na běžné nošení po městě jsou naprosto nevhodné. Byly vynalezeny především jako obuv do deště a do nepříznivých povětrnostních podmínek, proto je oceníte hlavně při práci na zahradě.

Každodenní nošení gumáků je zkrátka bezpředmětné. Proč nosit gumáky, když máme lodičky a jiné krásné boty?

Módní přešlapyMódní přešlapy
Zdroj: pixabay.com

Ponožky v sandálích – hnus nejvyššího kalibru

Mezi tradiční módní zlozvyky patří samozřejmě i ponožky v sandálích. Jedná se hlavně o pánský prohřešek, u žen se tento módní exces nevyskytuje v takové míře jako u mužské populace. Chápu, že ponožky v sandálích skvěle zahřejí, ale z estetického hlediska je to naprosto odporné.

Nepadnoucí oblečení postavě nelichotí

Další oblíbený trend v českých ulicích představuje nepadnoucí a velikostně nevhodné oblečení. Často se objevují příliš velké kabáty, dlouhé rukávy u halenek nebo u sak a také dlouhé nohavice u kalhot.

Je potřeba si uvědomit, že špatně padnoucí oblečení neudělá pěknou siluetu a nevytvoří hezkou postavu. Proto je důležité veškeré oblečení před koupí důkladně vyzkoušet, a pokud se v něm necítíte příjemně, rozhodně si ho nepořizujte.

Při nákupu v internetových obchodech jsou u každého módního kousku dostupné velikostní tabulky, ve kterých si můžete zkontrolovat, jestli dané oblečení sedí vašemu typu postavy a odpovídá vašim mírám.

 

Módní přešlapyMódní přešlapy
Zdroj: pixabay.com

 

 

Dáváte si pozor na módní prohřešky, nebo nosíte úplně všechno? Pochlubte se nám na Facebooku!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!