Nadměrné velikosti letí!

11. listopad 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Máte vnadnou, oplácanou nebo postavu typu krev a mléko? Tak jste miláčky módy. Nosí se totiž zdravě vypadající křivky a hubenost je out.

www.polyvore.com-speskiwww.polyvore.com-speski
Reklama

Křivky jsou trendem, který se nemíní pohnout z místa a naopak stále sílí. Nosí se zdravé žensky vypadající postavy, na které by měla být každá žena velmi hrdá. Je na čase zapomenout na vyhublé modelky, kterým je stejně sotva patnáct let a později dorostou do ženských křivek tak i tak.

Iskra Lawrence je modelkou nadměrné velkosti 42, zastánkyní přirozené krásy a průkopnicí toho, jak milovat své tělo ve velmi přísném světě módy a krásy, co se vzhledu týče. Neexistuje na světě toitž krutější průmysl, kde se ještě do nedávna propagovala velikost 32 a žádné vnady. Zakázané nebo nepřijatelné bylo mít větší pozadí nebo dokonce prsa ve vysoké modě, na mole nebo vidět to v časopise. Díky lidem jako jsou Iskre jsou nyní přirozené tvary trendem a považovány za krásné.

Iskre je původem z Anglie, ale proslavila se velmi i v Americe a to zejména v New Yorku, kde se nedávno objevila i na prestižní přehlídce plavek na týdnu módy. Je jí 26 let a dokázala toho svým sebevědomím, odhodláním a vůlí již mnoho. Nedala se zvyklat, že musí zhubnout, aby byla úspěšnou modelkou a tvrdě se vzpírá nálepce nadměrné velikosti, protože se považuje za zdravě vypadající mladou ženu s velikostí 42. Její přirozená krása je nepřehlédnutelná a odmítá své fotografie mít retušované na Instagramu a v kampaních.

Svět módy potřeboval revoluci, co se týče vnímání krásy. Být krásná samozřejmě neznamená být štíhlá, oplácaná nebo mít dlouhé vlasy. Krása se nedá definovat a vychází zevnitř. V časopisech, médiích a na plakátech je však těžké rozpoznat vnitřní krásu. Co je tedy krásné? Důvěra sama v sebe bez toho, aby se žena klasifikovala podle velikosti oblečení. Iskra je důkazem toho, že krásnou je uvnitř i venku a dokáže to prodat dál. Její fotografie jsou plné smíchu, optimismu a sebevědomí. A to je krásné.

S příchodem modelek označovaných jako nadměrná velikost je přítomná reality milióny žen na světě, které si konečně mohou oddychnout a přestat se trápit s tím, jestli mají větší zadek, širší stehna nebo silné paže. Je na čase přestat se srovnávat s nedosažitelně vyhublými a vyretušovanými modelkami v časopisech. Krása se skrývá v každé ženě na světě, ale musí se naučit se mít ráda. Iskre není dokonalá, ale snaží se zdravě žít, cvičit a udržet se v kondici. Je však spokojená s tím, jak vypadá. Pracuje na své postavě v rámci možností a nebojuje proti genetickým předpokladům být prostě oplácanější.

Nový trend body image je beze sporu na scéně již nějakou dobu a nenápadně, ale pomalu se plíží i do médií a časopisů. Snad i díky klanu Kardashians, kterým křivky tedy opravdu nechybí, což je skvělé. A jejich popularita díky tomu také jen stoupá.

Napište nám svůj názor na náš Facebook nebo Instagram!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.88 hvězdiček / Hodnoceno: 139x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!