Naučte se základy etikety a buďte za dámu!

11. září 2015  Jana Svobodová   komentáře (0)

Víte, jak by se měla každá správná dáma chovat podle pravidel etikety?

Foto: pixabay.comFoto: pixabay.com
Reklama

Dnešní společnost je vůči dodržování pravidel etikety značně benevolentní, ale pokud chcete být považována za pravou dámu, je třeba si tyto zásady osvojit a začít je okamžitě používat v praxi. Jedině tak docílíte toho, že se k vám muži začnou chovat galantně a vy se budete cítit jako opravdová lady.

Jak by se pravá dáma neměla chovat?

Pokud chcete působit jako pravá dáma, která je hodna obdivu, určitě se ve vašem projevu vyvarujte vulgarismů a podobných slangových výrazů. Váš slovní projev by měl být kultivovaný a distingovaný za všech okolností.

Když se snažíte působit uhlazeně, také byste se měla vyvarovat přehnaně hlasitého smíchu, který může ostatním připadat infantilní. Správná dáma by na sebe zkrátka neměla poutat pozornost negativními prohřešky, ale měla by zaujmout upraveným vzhledem, kultivovaným projevem a vlídným a slušným chováním.

Pravidla etikety

Každá žena by měla být obeznámena aspoň se základními pravidly etikety, aby ve společnosti nepůsobila za buranku. A které zásady to jsou?

Etiketa oblékání

Vždy se oblékejte úměrně společenské události. To znamená, že na honosný ples si na sebe nemůžete vzít otrhané džíny a crop top a stejně tak na vesnickou diskotéku si asi nebudete brát dlouhé plesové šaty.

Na významné společenské události by žena měla mít vždy silonky nebo punčochy, je to už takové zažité společenské pravidlo. Výjimku tvoří pouze situace, kdy si na nohy vezmete sandály nebo boty s otevřenou patou/špičkou, v takovém případě se silonky nosit nemusí. Při výběru správných silonek dbejte na to, aby byly co nejméně lesklé a aby jejich barva byla co nejpodobnější přirozené barvě vaší kůže.

Komunikace a etiketa

Při představování jako první podává ruku společensky významnější člověk, tj. žena. Ženy mohou při podání ruky i sedět, zatímco muži se musí vždy postavit. Stejně tak nabízí i ženy jako první tykání. Společensky významnější osoba vchází jako první do dveří a usedá jako první, a proto by každý správný gentleman měl ženu pouštět do dveří jako první.

Jak se chovat v restauraci?

Při vcházení do restaurace dochází k jedné malé výjimce, a to k tomu, že muž vchází do dveří jako první, aby zkontroloval, jestli se na místě neděje něco nekalého a případně ženu ochránil. Žena si vždy usedá na to nejlepší a nejkomfortnější místo, ze kterého má dobrý rozhled po celé místnosti. Jíst začíná jako první vždy společensky významnější osoba a pokaždé by se mělo čekat, až bude mít ona osoba jídlo na stole.

Znáte všechna důležitá pravidla etikety? Je váš partner gentleman a dodržuje zásady slušného chování? Cítíte se jako pravá dáma? Podělte se s námi o vaše názory a postřehy na Facebooku!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!