Nejznámější filmové šaty

16. prosinec 2015  Tereza Nováková  komentáře (0)

Některé filmové kostýmy jsou zkrátka nezapomenutelné. Podívejte se na ty nejlepší módní momenty, které jsme mohli spatřit na filmových plátnech.

zdroj: polyvore.comzdroj: polyvore.com
Reklama

Snídaně u Tiffanyho - Audrey Hepburn a černé šaty od Givenchy

V kultovním filmu Snídaně u Tiffanyho, který měl premiéru roku 1961 měla na sobě slavná herečka Audrey Hepburn tzv. “malé černé” šaty vytvořené Hubertem de Givenchy. Objevily se hned v úvodní scéně filmu, kdy se Audrey Hepburn procházela po New Yorku. Šaty byly použity také na focení plakátu k tomuto filmu. Pro film byly vytvořeny dvě kopie těchto šatů a jedny z nich si oblékla herečka Natalie Portman při focení pro časopis Harper’s Bazaar. V současnosti jsou originální šaty uloženy v archivu Givenchy. Jena jejich kopie patří filmové společnosti Paramount a ta druhá byla vydražena roku 2006.

 

Slaměný vdovec - Marilyn Monroe a bílé šaty od Williama Travilla

Ve filmu Slaměný vdovec z roku 1955 se objevily další z nejznámějších filmových šatů. Není snad nikdo, kdo by neznal fotku Marilyn Monroe v rozevlátých šatech. Tyto ikonické bílé šaty vytvořil návrhář William Travilla, který s Marilyn začal spolupracovat roku 1948, poté co získal Oskara za svou práci na filmu Adventures of Don Juan. Tyto šaty měla Marilyn na sobě při scéně, kdys hercem Tomem Exwellem vycházeli z Trans-Lux 52nd Street Theatre. Po smrti Marilyn i Trravilla byly šaty vydraženy za neuvěřitelných 5,6 milionu dolarů.

 

Gilda - Rita Hayworth a černé šaty bez ramínek

Herečka Rita Hayworth si zahrála postavu Gildy ve stejnojmeném filmu z roku 1946. Ikonické černé šaty měla na sobě při nejznámější scéně, kde zpívá píseň "Put the Blame on Mame". Jejich autorem byl americký návrhář filmových kostýmů Jean Louis, který s Ritou spolupracoval celkem na devíti filmech. Rita Hayworth ve spojení s těmito šaty vytvořila jakýsi prototyp “femme fatale”. Britské noviny The Independent označili tuto scénu za nejlepší módní filmový moment.

 

..a Bůh stvořil ženu - Brigite Bardot a sukně s vysokým pasem

Další nezapomenutelnou kombinaci oblékla Brigite Bardot ve filmu ...a Bůh stvořil ženu z roku1956. Měla na sobě černé body a zelenou sukni s vysokým pasem, která byla dopnutá jen na poslední knoflík. Tato kombinace se objevila při finální scéně filmu.

 

La dolce vita - Anita Eckberg a černé šaty ve fontáně di Trevi

Černé šaty bez ramínek si oblékla herečka Anita Eckberg ve filmu La Dolce Vita ve známé scéně z fontány di Trevi. Zároveň film La Dolce Vita vyhrál roku 1960 cenu Akademie za nejlepší kostým.

 

Pomáda - Olivia Newton John a plesové šaty

Muzikál Pomáda z roku 1976 je celosvětově populární. Je těžké vybrat nejlepší kostým, jelikož v tomto filmu je skvělá většina z nich. Kromě závěrečné scény, kde má Olivia na sobě černou úplou kombinaci, ve které naprosto poblázní Johna Travoltu, jsou tady ještě šaty ze školního plesu. V nich Olivia společně s Travoltou odtančí velké taneční číslo. Kostýmovým návrhářem byl v tomto filmovém muzikálu Albert Wolsky.

Pretty Woman - Julia Roberts a červené šaty

Ve světoznámém filmu Pretty Woman si při scéně, kde si Vivian bere drahý náhrdelník z krabičky, herečka Julia Roberts oblékla červené společenské šaty. Jejich krása byla následně doplněna právě o náhrdelník, který ji ve filmu dal Edward (Richard Gere).

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!