Originální šperky z porcelánu

5. duben 2011  Aktualita   komentáře (0)

Porcelán kdysi přivezli do Evropy poutníci ze staré Číny. Využíván byl výlučně k tvorbě nejcennějších uměleckých předmětů středověku, dnes už je spíše „užitečnou hmotou“. I tak ale můžete najít porcelán na mnoha krásných předmětech – v posledních letech se začal objevovat i v módě a jsou z něj vyráběny originální šperky.

Originální šperky z porcelánuOriginální šperky z porcelánu
Reklama

Nádobí, zubní náhrady, umyvadla, dlaždice. To vše a mnoho dalšího je dnes vyráběno z porcelánu. Přitom už téměř před třemi tisíci lety objevili jeho krásu Číňané a nesmírně si ho vážili. Ve staré Číně by si nikdo nedovolil použít jej na něco tak „podřadného“, jako je třeba zubní náhrada. Porcelán byl určen výhradně pro císařský dvůr a předměty z něj byly považovány především za umělecká díla.

Dnes už se na krásu porcelánu pozapomnělo a do popředí se dostaly jeho průmyslové vlastnosti. Z uměleckého materiálu se tak postupně stala jen nudná bílá hmota. Hledáte-li ale důkladně, můžete i dnes narazit na porcelán v jeho nejstarší a nejkrásnější formě – v podobě uměleckých předmětů.

Málokde sice najdete dekorace v podobě komplikovaných porcelánových váz a sošek, svou renesanci ale prožívá překvapivě ve špercích. Ideálním příkladem je portál s handmade výrobky Fler.cz, kde z tohoto materiálu najdete nepřeberné množství broží, náušnic, prstenů a náhrdelníků.

Porcelánové šperky jsou čím dál oblíbenější a měsíčně se jich prodají stovky kusů od mnoha různých tvůrců. Jsou to opravdu malé umělecké skvosty,“ dodává k renesanci porcelánu Jiří Kubeš, majitel portálu Fler.cz.

Tak zkuste nakouknout třeba do obchůdku značek sarkas, Jara design, demokracie, lmaliska nebo heda design a pokochejte se krásou, která k nám kdysi přišla z Číny.

Zdroj: Tisková zpráva Fler.cz

Autor Aktualita

Autor: Aktualita


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!