Proč jsou 70. léta opět trendy?

28. červen 2015  Sonia Peskova   komentáře (0)

Hippies i elegantní móda je typická pro 70. léta. Proč toto období návrháři tak milují a proč se retro móda opět nosí tento rok?

70.léta a jejich návrat do 2015. Image: http://fashiontrends-2015.com70.léta a jejich návrat do 2015. Image: http://fashiontrends-2015.com
Reklama

Éra 70.let se vrátila na scénu módních trendů a zasáhla jí jako tsunami. V roce 2015 se klasické střihy adaptovaly na modernější verzi a s novými materiály a technologiemi vzniklo futuristické retro. Zaujme tato móda i vás?

Trend ze sedmdesátých let byl vidět všude!

Klasické prvky let sedmdesátých byly zvonové kalhoty do pasu, bohémské blůzky, dřeváky, kožené kabelky s třásněmi i bez, psychedelické vzory na šatech, džínové sukně po kolena a trenčkotové kabátky. Velmi populární byly i pruhy, a to v nepřeberných kombinacích a téměř na všem.

Tradiční střihy se i dnes promítají v nových kolekcích, a to od Prady, Miu Miu po Stellu McCartney, a silně připomínají francouzské filmy ze Saint Tropes nebo alespoň legendární party z let 70. s přídavkem nových detailů a vychytávek.Miu Miu

Propracovanost oděvů a pestrost použitých materiálů vytvořily novodobé ikonické kousky, které lehce připomínají a vzdávají hold této slavné éře.

70. léta patří svým kouzlem k nejvlivnějším obdobím v módě společně s rozvojem populární hudby, umělecké scény, technologií, disko, svobodného myšlení a vzestupem ženské emancipace. Především v Americe se tradovalo, že čím větší, tím lepší, a to od vlasů u mužů i žen až po společenské oblékaní jako v seriálu Dallas nebo Dynastie.

Na scénu začaly vstupovat vycpávky, ale vosí pas byl stále trendem. Zpočátku sedmdesátých let se ještě nosil styl hippies, ale mnoha ženám se tento styl nelíbil, a proto se oblékaly honosněji a úplně opačně než generace květinových dětí.

Kostýmky šité na míru, štrasové šaty a skvěle padnoucí kabátky byly opakem rozevlátých sukní, doma vyrobených batik a provazových sandálů. Proto je tato éra tak zajímavá a představuje nekonečnou studnu inspirace pro nové návrháře i veterány módy.Krásné materiály a vzory.

Jako by síla 70. let opět slavila úspěch i v dnešní uspěchané době, kdy se již skoro všechno vyzkoušelo a objevilo. Kdy tradiční hodnoty ztrácejí na síle a společnost i móda se potřebují vrátit v čase, aby znovu objevily důležité faktory tehdejší doby. Zpomalují hektický svět módy připomenutím si vlivného a krásného období změn a objevů.

Líbí se vám 70.léta? Oblékli byste si nějaký retro kousek z tohoto období? Dejte nám vědět na Facebooku!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!