Rozhovor s módním fotografem: Jak se pracuje v Londýně?

5. srpen 2015  Sonia Peskova   komentáře (0)

Jaké to je být úspěšným módním fotografem a co londýnského fotografa inspiruje v jeho práci?

http://www.istormimaging.comhttp://www.istormimaging.com
Reklama

Pamatuji si, že když jsem poprvé vkročila do Istorm Studia v Londýně, tak mě okamžitě napadlo, že je to zvláštní místo plné vůně make-upu, nádherného oblečení, tisíce fotografií modelek, kampaní, klientů a moderního nábytku včetně červené pohovky, na které seděl sám majitel a kreativní fotograf Zane.

Rozhovor se starým přítelem byl naprosto uvolněný a odlehčený. Ptám se ho, jaké to je být fotografem v módní branži a díky tomu i vy můžete nahlédnout pod pokličku kreativího génia, který miluje ženy a dokáže v nich objevit pomocí své fantazie to nejkrásnější!

Co je tvou největší inspirací v práci a v kreativním procesu?

Mě nejvíce inspiruje žena jako taková a její celková krása uvnitř i venku. Rád vynáším napovrch její sílu, krásu a smyslnost, což patří k jejímu vnitřnímu daru bohyně. Všechny ženy mají v sobě tento dar.

Kdy sis uvědomil, že fotografie je to, co miluješ a chceš dělat po zbytek života?

Když se tak zamyslím, tak je to snad úplně od malička. Vždycky jsem byl přitahován k umění od klasiků jako je Da Vinci po moderní graffiti styl. Přitahovalo mě to, že činí svět kolem nás krásnější a jiný. A tím se zrodil můj vztah ke kameře a uvědomil jsem si, že svět mohu také činit krásnějśí. Stala se z toho vášeň a vztah na celý život!


Je módní průmysl hodně tvrdý a je ve fotografii mnoho konkurence?

Ano, ale pokud člověk tvrdě pracuje a je si sám sebou jistý, tak se mu ta cesta nakonec otevře a začne se mu dařit. Samozřejmě je to velice těžké ze začátku, ale jde o vytrvalost a o to, abyste vydrželi ten nápor. Jde o víru ve své umění a talent.

Existuje něco jako typický klient nebo značka?

Ještě se mi nestalo, že bych měl typického klienta. Měl jsem to potěšení pracovat s velkými jmény jako Dior nebo Chloe, ale také jsem spolupracval s menšími značkami. Rozmanitost možností je pro mě výzvou a inspiruje mě v mé práci. Je tolik různých klientů s mnoha nápady a to mě udržuje čerstvým!

Jak dlouho musíš přemýšlet o nápadech a konceptech předtím, než je uskutečníš?

Rád v sobě nosím nápady a nechávám je růst, takže když přijde klient, tak už je ve mně semínko konceptu připravené začít klíčit. Je to více o tom, že se umím s tímto procesem spojit a jsem citlivý natolik, že si uvědomuji jeho růst ve mně. Kdybychom honili nápady někde venku, tak to bude jako nahánět temné stíny. Prostě je nikdy nedohoníme.

Kdybys mohl fotit kohokoliv na světě, kdo by to byl a proč?

Nelson Mandela, Micheal Jackson, Leonardo Da Vinci - Každý z jiných důvodů, ale takoví velikáni a inspirativní lidé mluví sami za sebe.

Kde nejraději fotíš, ve které zemi?

Přímo miluji náladu letní noci na pláži, kde je oceán nebo moře černé jako inkoust, nebe je tmavé a jen lehce osvícené úplňkem. Mám rád přirozené prostředí pláže a svobodu, kterou nabízí.

Istorm Imaging je fotografické studio, které nabízí splnění nápadu nebo konceptu v módní fotografii. Majitel a fotograf Zane prodiskutuje s klientem nápad, navrhne pojetí kampaně nebo fashion story a začně tvořit, fotit atd. Sám si edituje a finalizuje fotografie, což je skvělé, jelikož celý projekt vznikne na jednom místě.

Líbí se vám Istorm Imaging? Zaujalo vás něco na tomto rozhovoru? Jaký by byl váš nápad na focení v módě? Dejte nám vědět na našem Facebooku!
Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 35x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!