Šli byste studovat módu?

20. listopad 2015  Sonia Peskova   komentáře (0)

Napadlo vás někdy jít studovat módy a do hloubky pochopit její podstatu?

Foto: polyvore.comFoto: polyvore.com
Reklama

Moderní doba povoluje studium oblastí, které dříve nepřipadaly ani v úvahu. Do České Republiky se ještě stále nedostávají nové studijní obory, které jsou vzrušující a posunou vás blíže k vašemu vysněnému povolání, ale v zahraničí jich je opravdu hodně. Napadlo by vás někdy, že na stylistku, módní fotografku nebo marketingovou poradkyni v módní branži se dá dnes vystudovat? A kde? To vám poradí tento článek.

Šli byste studovat módu?
Šli byste studovat módu?
Zdroj: sonia peskova

Dlouhé roky se u nás traduje, že módu lze vystudovat jen jako oděvní návrhář nebo obuvník. V osmdesátých letech možná, ale v dnešní době existujei více možností v této oblasti, což potvrzuje i fakt, že stále více lidí se zajímá o obor módy nejen prakticky, ale i akademicky, ale bohužel musí mířit do ciziny, aby se tomu mohli věnovat. Digitální věk otevřel nové možnosti jinak před 1Oti lety neexistujícím oborům.

V zahraničí je studium módy a nikoliv jen oděvnictví naprostou součastí při výběru střední nebo vysoké školy a dostupné v mnoha podobách od módní žurnalistiky po módní fotografii, kdy studujete 3-4 roky a nakonec dostanete diplom a titul rovnocenný například s Karlovou universitou, ale samozřejmě podle univerzity, na které studujete v zahraničí.

Šli byste studovat módu?
Šli byste studovat módu?
Zdroj: polyvore.com

Marketing, reklama, žurnalistika, ilustrace, fotografie a grafika patří dnes nedílně k módě. V České Republice není bohužel možné vybrat si takový obor, aby souvisel úzce s módou, a proto je nejlepší promyslet si možnosti studia v zahraničí. Je to ještě jednodušší pokud už jste na vysoké škole. Jedinné, o co je třeba se zajímat je schéma Erasmus, které vás může k vysněnému oboru dostat. Jedná se o vzdělávací program s instituty v Evropě. Třeba má vaše vybraná školu smlouvu s podobnou universitou v zahraničí, která vám dá možnost studovat to, co v ČR studovat možné není.

Angličtina, propracované portfólio a talent jsou smozřejmostí. Čím vyšší ambice, ale zároveň skromnost jsou klíčové.

A které školy nabízí naprosto špičkové studium módy v Evropě?

Central Saint Martins, Anglie

Nejtěžší škola, do které je možno se dostat ke studiu nejrůznějších oborů módy je CSM v Londýně. Výběrový proces je přímo krutý, kdy pouze 6% těch nejlepších dostane unikátní možnost studia. Nutné je dokonalé portfólio, talent, štěstí a sebevědomí. Konkurence je z celého světa a nejvíce se studenty u Japonska, kteří nabízejí něco jiného než evropští studenti. CSM zaručuje studentům najít zaměstnání po promoci.

Kingston University, Anglie

Výběrový proces na Kingston Universitu je podobně obtížný, ale je možné se odpovolat nebo vyhledat pomoc od místních profesorů při tvoření portfólia pro finální prezentaci. Škola je vybavena jednou z největších knihoven v Anglii, co se módní teorie týče a Kingston jako takový je obrovský kampus s dlouholetou tradicí a prestiží. Nabízí studium v mnoha jazycích.

Polimóda, Itálie

Universita je ve Florencii, v Toskánsku a je to pravděpodobně nejlepší volba při výběru studia marketingu v módě. Polimóda je také vyhlášená pro tzv. Master Studies neboli magisterské studium. Pro bakalářské studium jsou tu i obory jako management luxusních značek, princip byznysu módy a komunikace v módě. Propagují se jako ta nejlepší investice do budoucnosti v módě.

University of Westminster, Anglie

Patří mezi tři nejlepší university mezi fashion obory v UK. Vybírá si studenty také velmi opatrně, kdy pouze 9% dostane šanci zde studovat. Westminster univerzita se pyšní mnoha úspěšnými a metinárodně uznávanými talenty. Studenty volí podle originality a talentu. Součástí studia jsou i stáže pro ty nejzvučnější jména v módě. Nachází se v srdci Londýna s nejlepšími možnostmi kontaktů, muzeií a příležitostí.

Módní studiumMódní studium
Zdroj: polyvore.com

International Fashion Academy, Francie

Paříž je jedním z center módy v Evropě a studium je zde možné pro studenty z celého světa. Fashion Institut se chlubí nejlepšími profesory, módními profesionály, návrháři a legendami z módní branže. Například bakalářské studium Bachelor in Fashion Distribution Management je studium zameřené na aranžování luxusních výloh, obsluhu zákazníků a management obchodu. Patří mezi nejunikátnější na světě. Očekávají tvrdou práci a vybírají si hlavně podle charakteru a osobnosti.

Módní studiumMódní studium
Zdroj: sonia peskova
Nebojte se jít za svým snem, zjistěte si vaše možnosti a vytrvejte na své cestě. Píle a snaha bude vždy odměněna! Podělte se o vaše zkušenosti, sny a plány na našem Facebooku.

 

 

 

 

 

 


 Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.91 hvězdiček / Hodnoceno: 33x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!