Tabata: cvičení pro každého

5. duben 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Nemáte moc času, ale chcete vypadat skvěle a jste připraveni objetovat jen 10 minut denně...tak tabata je vám šitá přímo na míru.

Tabata: cvičení pro každéhoTabata: cvičení pro každého
Reklama

Tabata se objevila teprve nedávno ve slovníku návštěvníků posiloven a nadšenců do sportu v Čechách. Její tajemství spočívá v rychlosti, jednoduchosti a intenzitě v pohodlí vašeho domova. Pouhých 10 minut denně totiž stačí, ale musíte umět pořádně zabrat!

Zatímco někdo miluje posilovny a komunální prostory na cvičení, tak tabata se dá cvičit víceméně kdekoliv od vašeho domova po park a nepotřebujete k tomu nic speciálního. TABATA je formou vysoce intenzivního kardio cvičení po 20ti vteřinových intervalech a 10ti vteřinách přestávky. Čili 20 vteřin hardcore cvičení a 10 vteřin výdech. Cvičení trvá 8 minut. Standartní sestavou je 8 intervalů cviků s pauzama. Někdo opakuje stejné cviky dokola a někdo má každý interval jiný cvik. To záleží už jen na vás.

Tabata

 

Tabata by speski featuring a pink sportswear Zdroj: http://speski.polyvore.com

 

Nepřeberné množství inspirace lze najít na youtube, kde se můžete motivovat od začátečnických cviků po opravdové profesionály, kteří se tabatě už věnují dlouho. Ze začátku byste měli mít na paměti to, že se nechcete strhnout, ale pomalu vypracovat. Dobré je začít pomocí aplikace na telefonu, tabletu etc, která vám bude časy a pauzy stopovat a tím vás motivovat. Je zajímavé, že časování ve vás probudí větší snahu a sílu, protože se budete snažit vložit do těch 20ti vteřin co nejvíce.

Nejvíce se doporučuje cvičit 8 minut tabaty ráno, ale pro málokoho je to možné, ale pokud můžete, tak si zacvičte hned po probuzení. Je to těžké, ale den ode dne se to začne zlehčovat a nakonec to budete i potřebovat, jak si na to vaše tělo zvykne. Vytvoříte si závislost na hormón štěstí zvaný serotonin, který se vyplavuje při vysoce intenzivním cvičení. Dopřejte si dostatek této drogy, protože lepší už je jen málokterá.

Home gym

 

Home gym by speski featuring Victoria's Secret Zdroj: http://speski.polyvore.com

 

Časem se můžete vypracovat i k tomu, že začnete používat rozmanité pomůcky, protože vaše tělo si zvykne na intenzitu dosavadních cviků a bude chtít něco náročnějšího. Jenom díky vaší vůli a motivaci se můžete vypracovat tak, jak chcete a to díky vysokému nasazení v osmi minutách. Tabata dokáže divy již během několika týdnů pravidelného cvičení a je vhodné cviky po několika dnech střídat neboť i vaše svaly si potřebují oddechnout!

 

Nechali jste se inspirovat? Vyzkoušeli jste tabatu? Baví vás to? Jaké jsou vaše výsledky? Dejte nám vědět na náš Facebook i Instagram! Budeme se těšit.


 

 


 

 

 

 

 

 


Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.83 hvězdiček / Hodnoceno: 72x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!