Věrné společnice žen – kabelky od historie po současnost!

28. listopad 2016  Roman Beneš   komentáře (0)

Na první dojem se může zdát, že pojem kabelka není nic složitého. Pro někoho je to módní doplněk, pro jiného praktický kousek pro uložení potřebných věcí.

Věrné společnice žen – kabelky od historie po současnost!Věrné společnice žen – kabelky od historie po současnost!
Reklama

Na první dojem se může zdát, že pojem kabelka není nic složitého. Pro někoho je to módní doplněk, pro jiného praktický kousek pro uložení potřebných věcí. Jen málokdo si ale uvědomí, jak dlouhou štreku kabelky ušly a jak hodně se během své cesty změnily. Pojďme se na toto téma společně podívat trošku do hloubky!

Kabelky kdysi a dnes, aneb co se změnilo?

Již při zkoumání samotné historie kabelek se dostaneme až do pradávného starověku, kdy byla kabelka velkým přítelem zejména mužů. Tenkrát ji nosili převážně na opasku. Až ve středověku se kabelek ujaly ženy a postupně jim muži tento trend přenechali. Módní záležitostí se kabelky staly v 18 století. Ovšem v takové podobě v jaké je známe dnes – tedy nepřipnuté na opasku či na ruce - se dostaly ke slovu až na počátku 20. století.

Kabelka s ohledem na příležitost

Od kabelek očekáváme různé vlastnosti, podle toho, za jakých okolností s ní vyrážíme ven. A tím se liší i požadavky. Někdy sáhneme po velké prostorné kabelce nošené na rameni. Jindy zase po menší s popruhem přes rameno, se kterou máme příjemně volné ruce. A někdy stačí jen mini kabelečka, která je pouze módním doplňkem. V současné době si málokterá žena dokáže představit život bez kabelky. A věřte tomu nebo ne, ale o každé ženě kabelka něco vypovídá.

Vyjádřete se prostřednictvím kabelky

Na trhu je v dnešní době nepřeberné množství kabelek, a proto každá z nás může sáhnout po té "své". Tak například praktická žena, která ráno odchází z domova a vrací se odpoledne, či dokonce večer, si určitě vybere větší kabelku s uchy, do které se jí vejdou všechny potřeby celého dne, včetně svačiny do práce. A když si taková žena bude chtít večer vyrazit na drink nebo třeba do kina, vymění svou větší kabelku za podstatně menší model. Může jít pouze o psaníčko, kam si dá klíče, mobilní telefon, kapesníčky a lesk na rty.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!