10 typů na výrobu vánočních dekorací!

2. prosinec 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

V jednoduchosti je krása a to platí i v případě výroby vánočních dekorací, které vás přímo oslní! Připravte si nůžky, lepidlo a čtěte dál...

www.pinterest.comwww.pinterest.com
Reklama

Vánoční dekorace nemusí stát mnoho peněz, aby se zalíbila a působila slavnostě. Důležitější je se inspirovat a zkusit si něco vyrobit doma. Nejenom, že to nikdo nebude mít, ale uděláte tím dojem na své blízké a vytvoříte si exkluzivní kousek dekorace. Budete na sebe hrdí, protože každý pokus se cení a jen praxe vede k dokonalosti!

Krajkové stromečky si vyrobíte raz dva za pomocí papírových deček pod dort v různých velikost, dřevěných korálků, špejlí a gelové pistole. Krásná a něžná dekorace vhodná na okno nebo jako ozdoba na stůl bude centrem pozornosti od hostů i rodiny.

K Vánocům neodmyslitelně patří sníh a mráz, které jakoby políbily přírodu a uspaly jí do mrazivé krásy. Skvělé sněhové koule si můžete vyrobit sami za pomoci jemného voskového papíru v několika vrstvách, který je k dostání všude v papírnictví, a také pomocí nůžek a provázku.

Podobné vánoční hvězdy jsou k dostání všude  a to v mnoha variacích, ale proč si s ní nepohrát ve vlastním čase? Potřebujete jen pár stejně dlouhých silnějších špejlí, zlatou barvu třeba ve spreji, lepidlo a zlatý provázek. Kdo mohl tušit, že je to tak jednoduché?

Těstoviny ve tvaru mašliček má doma ve špajzce asi každý, ale koho by napadlo namotat je na provázek a natřít třpytkami? Výsledek vypadá velmi pracně a elegantně! Natřete každou mašličku lepidlem a posypte třpytkami. Po té namotejte na hezký provázek. A výsledek je tak efektní!

Po celý rok jíme pomeranče a kůra nás vůbec nezajímá, ale o Vánocích se pro nás může stát tvořícím prostředkem, který je versatilní a velmi vděčný. Pomocí různých vykrajovátek, jinak vhodných na cukroví, můžeme vytvořit rozmanité ozdůbky, které uschnou v cuku letu na topení přes noc.

Provázkové koule na stromeček nebo do okna jsou trendem již několik let a pokud jste někdy bádaly nad tím, jak se vyrábí, tak tento proces není vůbec složitý. Postačí vám bílé lepidlo typu Hercules, standartní provázek a pár balónků. Pro slavností příležitost i třpytky!

Někdy by nás ani nenapadlo, že některé věci mohou plnit i jinou funkci, než tu očividnou. To platí i v případě standartního levného ramínka z drátu. Malou úpravou tvaru navléknete v klidu ozdoby vaší volby, přidáte větvičky a jinak draze vypadající věnec je na světě.

Klasika ze školy, kterou jsme si tenkrát pravděpodobně moc nevychutnali, ale dnes si s ní můžeme vyhrát a vytvořit nádherné sněhové vločky. Pamatujete si, že čím krásnějši papír použijete, tím budou vločky kouzelnější! Návod na vystřihování také pomůže!

Pro ty, kdo si chtějí opravdu užít tvoření a mají hodně trpělivoti, je tu variace na 3D vločky, které jsou přímo úchvatné. Po vypracování té první se celý proces zrychlý, protože už budete vědět, co děláte, takže to nevzdávejte!

Vánoční svícen nemusí být pouze okázalý a třpytivý. Rustikálně a venkovsky působí ten, vytvořený z obyčejných větviček nebo skořicových dřevíček a třeba šišek a pytloviny nebo provázku. Nejenom, že bude vonět, ale bude působit, jako byste ho zakoupili v luxusním butiku s domácími dekoracemi.

 

Líbili se vám tyto nápady? Dejte nám vědět na náš Facebook nebo Instagram!

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.86 hvězdiček / Hodnoceno: 90x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!