5 důležitých pravidel jak zvolit správný outfit na svatbu

1. červen 2015  Petra Wiesnerová   komentáře (0)

Svatební sezóna je v plném proudu a pokud i vás čeká během nadcházejícího léta nějaká ta svatba, které se budete účastnit jako host, přečtěte si následujících několik pravidel, které vám pomůžou při výběru outfitu.

polyvorepolyvore
Reklama

Svatba je slavnostní příležitost. A ať už se koná v kostele, na úřadě, na louce, v lese nebo třeba na pláži, stále je to slavnostní příležitost. V dnešní době, se již stává zcela běžné, že na pozvánce je uveden i předepsaný dresscode. Což nám výrazně usnadňuje situaci, v případě, že se v jednotlivých pojmech orientujeme. Pokud žádný dresscode předepsaný není, řiďte se těmito základními pravidly, abyste se vyhnuli případnému faux-pas.

Pravidlo číslo 1 - Bílá není dobrá

Nikdy ale skutečně nikdy, neoblékejte na svatbu bílé šaty! Tato barva náleží výhradně a pouze nevěstě! Bílá barva není zapovězena v případě, že zvolíte např. bílé květované, pruhované, puntíkaté či jinak vzorované šaty.

Zcela nepřípustné jsou pak bílé šaty až na zem, připomínající ty svatební. Pokud zcela záměrně není vaším cílem mást svatební hosty, kteří by si kladli otázku “Kdo je tady nevěsta?” a nechcete se pasovat na místo nevěsty, jako té, na kterou mají být upřeny všechny zraky, a o níž mají v tento jedinečný den být pěny ódy na její krásu, bílým šatům se zkrátka vyhněte.

pozn.: výjimku z tohoto pravidla tvoří přání snoubenců, či nevěsty, aby všichni svatebčané byli v bílé. I v takovém případě však volte šaty opatrně, a tak, aby nebyly zaměnitelné s těmi nevěstinými.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbu5 důležitých pravidel jak se obléknout na svatbu
Zdroj: polyvore

 

Pravidlo číslo 2 - Černá je přípustná

V kontrastu s bílou, zde máme černou. Černá není zakázána. Zejména jedná-li se o večerní svatbu, malé černé doplněné o výrazné, ale události odpovídající doplňky mohou i pro tuto příležitost velmi dobře posloužit.

Není to však to pravé - víte - “svatební”. Černou volte v případě, že skutečně nemáte nic jiného vhodného na sebe. A když už po černých šatech sáhnete, měly by být rozhodně alespoň lehce slavnostní. Neodbývejte outfit na svatbu kancelářskými pouzdrovkami. Nevěsta vaši kreativitu a důvtip následně jistě ocení.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbu5 důležitých pravidel jak se obléknout na svatbu
Zdroj: polyvore

 

Pravidlo číslo 3 - Méně je více, zde neplatí

Stejně jako u pravidla jedna znovu upozorním na fakt, že svatba je o snoubencích, a co se oslnivosti šatů týká, je o nevěstě. A pokud se opět nechcete pasovat do role té, na kterou bude upřena veškerá pozornost - namísto nevěsty, oblečte se decentně. Respektive, rafinovanost je na místě.

Přehnaná snaha zaujmout, hraničící až s vulgaritou však nikoliv. Supermini šatičky si nechte na drink a noční tah městem a lovení chlapů s kamarádkou. Totéž platí pro příliš hluboký výstřih. Kombinace obojího je už skutečně zcela zapovězeno.

Existuje nespočt různých způsobů, jak zazářit a zvolit trendy a cool outfit na svatbu. Miniaturní šaty, při každém ohybu odhalující víc, než jen nohy, navíc s přehnaným výstřihem do tohoto výčtu však nepatří.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbu5 důležitých pravidel jak se obléknout na svatbu
Zdroj: polyvore

 

Pravidlo číslo 4 - Respekt

Respektujte druh obřadu. Pokud se jedná o svatbu v kostele, je na místě volit střídmější outfit. Volte délku šatu spíše se blížící kolenům a ramena se snažte zahalit. Máte-li šaty bez ramínek či s ramínky tenkými, přehoďte si přes ramene sako, či svetřík.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbu5 důležitých pravidel jak se obléknout na svatbu
Zdroj: polyvore

 

Pravidlo číslo 5 - Svatba je událost

Svatba je událost! A k tomu slavnostní! Ať už se jedná o jakýkoliv typ svatby. Myslete na slavnostní oděv. Že se koná v lese? To neznamená, že si nutně musíte vzít softshelku. Na pláži? Fajn, ale na džínovou sukni zapomeňte.

Pro každou příležitost i prostředí je možné zvolit slavnostně vypadající outfit. A jakoliv ležérní pojetí svatba bude mít, vždy je zde prostor pro fantazii a trochu elegance. Podívejte se, jak nahradit běžné neformální outfity alternativou vhodnou na svatbu. I bez podpatků.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbu5 důležitých pravidel jak se obléknout na svatbu
Zdroj: polyvore

 

 

Pár pravidel pro pány

V souvislosti s pravidlem 1, pro vás je bílá košile povolena. Pravidlo 2 a černá barva. Ano, i v tomto případě je černá zcela na místě. Přecejen je to velmi obvyklá barva pánských obleků.

Pravidlo č. 3 hovořící o nevhodném pojetí outfitu platí i pro vás. Pro pány se zde skýtá jedno nebezpečí, a to sice u košile. Jedná-li se o neformální svatbu, nemusíte mít kravatu a knoflíček až dva mohou být rozepnuty. Není však na místě ukazovat svou mužnou hruď, sebemužnější a sexy se vám, či ženám může zdát.

I pro vás zde platí, respekt k konání svatby. Do kostela se rozhodně nechodí v kraťasech. A za páté. Znovu: svatba je slavností událost! Je pojata v neformálním duchu? Ani to však neznamená, že musíte jít nutně v teniskách. Ležérní boty, jako plátěné či sportovní mokasíny vyloučeny nejsou, boty do fitka ano.

Džíny a zcela určitě ty ošoupané či dokonce roztrhané nechte ve skříni. Vezměte si plátěné kalhoty a například manšestrové sako, chcete-li působit neformálně a bohémsky. Džíny ale nikoliv. Kraťasy výjimečně, pokud to pojetí svatby umožňuje. I pro vás však v tomto případě platí, že délka by měla končit těsně nad koleny. Kapsáče, kraťasy do půli lýtek či stehem ne-ne.

I polo triko je s velkým otazníkem. Pokud chcete volit krátký rukáv, určitě najdete ve skříni alespoň jednu takovou košili. Polo triko si nechte na golf či do hospody na pivo.

Shrnutí

Tato pravidla vám pomohou při volbě outfitu v případě, že není předepsaný dresscode. Pokud dresscode předepsaný je, řiďte se jím. A pokud na pozvánce bude stát “all white” oblečte se do bílé a pravidlo 1 zde platit nebude. Pokud snoubenci mají svatbu v oblíbeném baru, a vyžadují “sexy party look”, ani pravidlo 3 zde platit nebude.

Pokud je svatba na pláži, bude nejspíš pojímána neformálně a podle toho volte i šaty. Žabky (nebo také flip-flopy) však nechte doma. Na pláž se sice hodí, ale ne na svatbu.

Řekli jsme si hlavně jak ne, ale poradím vám také, jak ano! Barvy a vzory na svatbu patří. Pastelové barvy na jaře a v létě rozhodně též. Buďte tvůrčí a pro rafinovyný vzhled volte zajímavé střihy, aplikace, vzory…

Patříte mezi konzervativnější typy? I jednobarevné šaty s vhodnými doplňky dělají divy! Ano, na doplňky nezapomeňte! Přidejte pečlivý makeup a hairstyling.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbu5 důležitých pravidel jak se obléknout na svatbu
Zdroj: polyvore

 

Tak co, už víte, v čem půjdete na příští svatbu? A s jakým módním prohřeškem jste se na svatbě setkali vy?

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 24x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!