5 tipů na krásný letní make-up aneb léto ve tváři

3. červenec 2015  Petra Wiesnerová   komentáře (0)

Léto, slunce, voda a horko! Teplé počasí je jeden z benefitů, které léto přináší. Ale stékající make-up a rozmazané oční linky či stíny mezi ně rozhodně nepatří.

polyvore.compolyvore.com
Reklama

Přestože v létě je minimum make-upu vítáno, některé z nás z krátka bez perfektního nalíčení nevychází z domu ani v tom největším horku. Volba kvalitních a zejména vhodných kosmetických přípravků pak hraje velkou roli v konečném výsledku úpravy naší vizáže.

Make-up

Základní a každodení péče o pleť se nemění ani v létě. Své pleti však dopřejte cítit se stejně svěže a lehce, jako dopřáváte svému tělu v lehkých letních šatech.

Místo klasického make-upu v létě raději používejte jen lehce tónovací či rozjasňující krém či fluid. Ani tak však nezapomínejte na lehkou podkladovou bázi, která udrží vše následující na svém místě.

Léto ve tvářiLéto ve tváři
Zdroj: polyvore.com

Bronzer

Bronzer patří mezi velmi oblíbené produkty zvláště v létě, kdy tváři dodává opálený či ještě opálenější, letní a svěží, zdravý vzhled než jindy během roku.

Abyste však dosáhli kýženého přirozeného vzhledu, nanášejte bronzer jen na vystouplá místa, ve tváři, jako jsou tváře - lícní kosti, čelo, nos. Zamezíte tím nepěknému a přehnaně působícímu vzhledu.

Léto ve tvářiLéto ve tváři
Zdroj: polyvore.com

T-zóna

Co umí dokonale narušit skvělý vzhled vaší tváře je t-zóna, která se ráda mastí a dává vzniknout nežádoucím mastným plochám. Jednoduché řešení tohoto problému jsou odmašťující ubrousky také známé pod pojmem matující papírky.

Jsou běžně dostupné drogistických řetězcích, parfumeriích či na internetu. Prodávají se v kapesním balení, tudíž nic nebrání tomu, je mít stále při ruce. Čas od času jen překontrulujte svůj obličej v zrcátku a případně vzniklé mastné plochy “zmatujte”.

Po použití ubrousku, můžete pro zdokonalení vzhledu použit lehce rozjasňující pudr, který pleti opět dodá svěží a bezchybný vzhled.

Léto ve tvářiLéto ve tváři
Zdroj: polyvore.com

Rty

Svěží letní look si zajistíte přirozeným make-upem a za použití trochy bronzeru. Pokud však patříte mezi milovnice výrazných rtů, i v létě rtěnku na okrajích rtů zafixujte. Namísto klasické konturovací tužky, použijte neviditelnou linku/tužku na rty. Ta pomocí obsažených vosků rtěnce nedovolí skrze ní prostoupit dál nad rty a rtěnka se vám nebude rozpíjet.

Léto ve tvářiLéto ve tváři
Zdroj: polyvore.com

Oči

V létě se pokud možno zkuste vyvarovat nanášení očního krému pod stíny. Požijte raději lehkou oční bázi, která pomůže udržet stíny na svém místě a zamezí jejich stékání v jednu nepěknou linku v záhybu očního víčka. Pro ještě lepší efekt přes stíny použije lehký fixující pudr.

A pokud se ani v létě nechcete vzdát očních linek, zafixujte je nanesením tenké vrstvy očních stínů jemným štětcem, přesně v místech, kde jste aplikovaly linku.

Léto ve tvářiLéto ve tváři
Zdroj: polyvore.com

Tip na závěr

Chystáte-li se k vodě, či na pláž a bez make-upu nedáte ani ránu, tudíž ani sem se bez něj nevypravíte, dejte si tu práci a vybírejte voděodolné produkty. Od řasenky přes tvářenku až po oční stíny. Není sand nic horšího, než rozpitá rtěnka a řasenka tekoucí po tváři.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!