5 triků jak nosit podpatky - bez bolesti

25. červenec 2015  Petra Wiesnerová   komentáře (0)

Šaty, sukně, šortky, krátké overaly, svatby, zahradní party i romantické letní procházky. To vše svádí k tomu, obouvat v létě více, než kdy jindy vysoké podpatky.

polyvore.compolyvore.com
Reklama

Ale co si budeme povídat. Nosit podpatky, není jen tak. Začíná to ladnou chůzí, pěkným držením těla, ale i odolností. Všechny ty otlačeniny a puchýře holt musíme vydržet. Aneb pro krásu se musí trpět…jak říkavaly už naše prababičky…

Přinášíme vám ale pár tipů, jak nad těmito strastmi skrytými za nošením podpatků vyzrát. Pak už si jen můžete užívat ten sexy pocit, sebevědomí, prodloužené nohy a prudce ženský vzhled.

Správná velikost

Správná velikost, ale i tvar a střih boty je zásadní! I když tlačí či dřou jen “trošičku” jedná se o jistý diskomfort, který může zmizet, ale nemusí! Kůže se sice časem vytáhne a přizpůsobí noze, ale kupovat nepadnoucí botu je vždy riskantní.

Ještě riskantnější je kupovat boty na internetu - zvláště ty na podpatku. Pokud se k takovému kroku uchýlíte, důkladně si před koupí zkontrolujte reklamační řád eshopu, abyste boty mohly případně vrátit.

Přiměřená výška

Zde hovoříme výšce podpatku. Takový malý trik je, změřit si výšku podpatku u těch nejpohodlnějších bot/lodiček, co máte, pomocí klíče, telefonu či podobného instrumentu, který máte stále u sebe, tedy i při kupování nových bot. U mě například platí, že snesu výšku podpatku odpovídající výšce mého mobilního telefonu.

Pokud mi bota sedí, vím pak, že takovou výšku podpatku snesu - resp. budu umět nosit. Nevrklají se mi na takových podpatcích nohy, jsem schopná v nich popoběhnout i odnést běžný nákup.

Krátká procházka

Neostýchejte se v obchodě zdržet o něco déle, avšak s botami na noze. Důkladně se v nich projděte. Nikoliv jen metr sem - dva zpátky. Choďte v botách klidně i pět minut, raději deset. Pokud vám boty sedí, netlačí ani se nevyzouvají, nekloužou a cítíte se v nich bezpečně a sebevědomě, jste na dobré cestě.

Podpatky

Na zpracování podpatků také dost záleží. Zvláště zdoláváte-li na svých obvyklých trasách dlažební kostky, eskalátory či drátěné rohože umisťované u vchodů do budov. Vybírejte takové podpatky, které se při odření budou snadno opravovat. Vzorovanou látkou potažené podpatky se budou spravovat hůře než obyčejné jednobarevné, které se jen přetřou speciální pastou.

Jste-li mezi nositelkami podpatků nováčkem, ozhodně volte podpatky širší, nikoliv velmi tenké jehlové. Takové podpatky jsou velmi náchylné na jakékoliv nerovnosti o výše zmíněných dlažebních kostkách apod. ani nemluvě. Takové podpatky jsou navíc i poměrně nevhodné na řízení auta, kde mají tendence se zapichovat pod pedály…

Sandálky s jehlovými podpatky jsou ideální “barovky”. To jsou boty, které doma obujete, přecupitáte do taxíku, v baru se vyhoupnete na barovou židli a přehozením nohy přes nohu jen světu a přítomným mužům ukazujete své sexy nožky, ozdobené sexy botami…

Praktický tip na závěr

Aby se vám boty dobře obouvaly, a nohy si v nich lehce přivykly, než podpatky nazujete, zchlaďte nohy na pár minut v ledové vodě, natřete je ještě vlhké trochou krému na nohy, a takto doslova vklouzněte do vybraných bot!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!