Barokní šperky na léto 2016

17. červen 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Barokní náhrdelník se vrátil. Nosí se upnutý těsně na krku a v mnoha podobách. Trend, který vrátily do módy nynější supermodelky je k vidění všude!

http://speski.polyvore.comhttp://speski.polyvore.com
Reklama

Ano. Nosily se i v devadesátých letech a neodmyslitelně k nim patří, ale tento rok se vrátily a nabraly mnoho nových podob! Řeč je samozřějmě o barokních náhrdelnících typických pro období baroko v 18.století, kdy se nešetřilo na zdobení ani detailech.

Typickými prvky však jsou mnohdy černá barva, samet, perly, křížky a zlato. Tento náhrdelník dolňoval odvážné výstřihy šatů a korzetů. Dvorní dámy, ale i bohatší dívky z dobrých rodin nosily tento doplněk jako součást oděvu s mnoha přívěšky. Působí velmi sexy, protože je upnutý a poukazuje výrazně na krásu ženské šíje a poprsí. Je honosný, ale také velmi submisivní, protože je skoro jako obojek. Čím bohatší dáma byla, tím ho měla zdobenější. Chudé dívky nebo konkubíny měly jen stužku.

Náboženské motivy jako andílci či kříže jsou úzce spjaty s druhou polovinou osmnáctého století a tím se i odrážejí v designu šperků. Spolu s růžemi a jinými květinami tvoří komplexní zdobení. Kolekce od Dolce a Gabanna nebo Balmain pro HM je typickým příkladem toho, kde čerpali na tuto sezónu inspiraci. Honosně a jakoby starodávně zdobené šperky nejenom na krk jsou jasným příkladem. Jejich nositelnost je vhodná nejen na večer pokud zvolíte jemnější verzi na denní nošení. Obyčejný umělohmotný, který je k dostání i v klasických obchodech jako Tally Weil nebo HM je skvělou volbou na den.

Supermodelka Gigi Hadid spustila nedávno lavinu na Instagramu, když se vyfotila právě s jednoduchým umělohmotným náhrdelníkem obojkem tak typickým pro 90.léta. Vyfotila se spolu s kamarádkami a od té doby se obojek opět objevil v prodeji v obchodech i na internetu. A je k dostání v nepřeberném množství druhů, typů a podob. Cenově se pohybuje od 50Kč za černý umělý až třeba po aztécký vyšívaný v podobě stužky na zapínání u HM za 180Kč v kolekci Coachella.

Vyrobit si můžete obojek i sami, protože je to velmi jednoduché. Postačí vám pevný různobarevný vlasech a pravidelné proplétání. Propletený vlasec je pružný a nebudete potřebovat ani zapínání. Pokud máte rádi třeba bohémský styl, tak vám bude stačit proužek tenké kůže, korálky a peříčka. Hotovým dílem si pak omotáte krk a je hotovo!

Líbí se vám tento trend? Nosíte ho? A jaký obojek jste si oblíbili vy? Nebo jste ho dokonce sami vyrobili? Dejte nám vědět na náš facebook i Instagram!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.8 hvězdiček / Hodnoceno: 40x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!