Co si obléct na pohovor?

3. březen 2011  Jana Poncarová   komentáře (3)

Konečně vás pozvali na pracovní pohovor a vy se pilně připravujete, hledáte si informace o firmě a učíte se odpovědi na otázky, na které se vás možná zeptají. Výborně. Podcenit byste ale neměli ani to, co si na pohovor obléknete.

Co si obléct na pohovor?Co si obléct na pohovor?
Reklama

Konečně vás pozvali na pracovní pohovor a vy se pilně připravujete, hledáte si informace o firmě a učíte se odpovědi na otázky, na které se vás možná zeptají. Výborně. Podcenit byste ale neměli ani to, co si na pohovor obléknete.

Oblečení na pohovor si připravte

První rada zní, nenechávejte nic na poslední chvíli. Až ráno ve spěchu budete ve skříni hledat vhodné oblečení, může být pozdě. Možná zjistíte, že na halence je skvrna a nepodaří se vám najít jedny silonové punčochy, které by neměly puštěné oko. Nakonec si oblečete něco úplně jiného, než jste chtěli, nebudete se cítit dobře a celá ta situace vás nepříjemně rozhodí…

Na pohovor elegantně i pohodlně

Cítit se při pohovoru dobře je přitom tak důležité! Druhá rada proto zní, nenoste nepohodlné oblečení, v němž se cítíte celí nesví. Pokud sukni oblékáte s nechutí, nenuťte se do ní, ačkoli jste si v příručce přečetla, že žena by na pohovor měla chodit pouze v sukni. Není to pravda. Kam by se potom ztratila snaha Coco Chanel a dalších odvážných žen, které pro nás vydobyly to pohodlí, jež se nazývá kalhoty.

Ačkoli je skvělé být extravagatní a originální, o oblečení na pohovor to neplatí
Ačkoli je skvělé být extravagatní a originální, o oblečení na pohovor to neplatí

Samozřejmě to neznamená, že si oblečete džíny, v nichž jste včera večer venčila psa. To byste opravdu o práci nemusela zavadit. Další rada tedy zní buďte elegantní, čistě a decentně oblečená.

Co to znamená v praxi?

Co si obléct na pohovor: Ženy

  • Vhodné jsou kalhotové kostýmy.
  • Místo kalhot můžete obléct i sukni. Ta ovšem nesmí být příliš krátká nebo naopak dlouhá. Ideální délka je ke kolenům.
  • Ani v parném letním dni nezapomeňte na punčochy.
  • Pokud se nehlásíte zrovna na místo ředitelky nadnárodní korporace, zvolte méně formální variantu, než je kalhotový kostým. Obléct můžete černé společenské kalhoty a halenku nebo svetřík.
  • Boty zvolte společenské, ideálně na mírném podpatku.
  • Vše potřebné uložte do decentní kabelky. Jestliže se hlásíte na vyšší pozice, není na škodu také „diplomatka“ pro ženy. Dodá vám to ten pravý profesionální šmrnc.

Tip: Pokud nevíte, co si na pohovor obléci, abyste nebyla overdress nebo naopak underdress, zajděte na malou špionáž k sídlu firmy, kam na pohovor půjdete. Můžete tak snadno zjistit, v čem běžně zaměstnanci chodí do práce a tomu se přizpůsobit. Ovšem pamatujte, že když jdete na pracovní pohovor, jdete vlastně prodávat sama sebe (a teď je to myšleno v pozitivním slova smyslu).

Džíny a tenisky na pohovor nepatří
Džíny a tenisky na pohovor nepatří

Co si obléct na pohovor: Muži

Zdá se, že muži to mají na první pohled snadné. Přece muž, když jde na pracovní pohovor, sáhne po obleku. Ovšem pozor, i nošení obleku má svá pravidla. Pokud se muž oblékne do saka, které měl naposledy při maturitě a už mu značně odrostl, není to to pravé ořechové. V takovém případě je lepší snad už obléci tmavé džíny, košili a svetr.

Tip: Oblečení na pracovní pohovor přizpůsobte pozici, na níž se hlásíte. Od úředníka nebo pracovníka banky se očekává, že bude chodit společensky a elegantně oblečen, zatímco u zájemce o pozici prodavače nebo skladníka určitě nikdo nepředpokládá, že bude chodit v obleku.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (3)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Olga Noruláková

úterý, 27. září 2011
11:10

Moc užitečný článek. A malá inspirace pro dámy: http://www.otto-shop.cz/d-12566147-kalhotovy-kostym.html
Takovým na pohovoru nikdo nic nepokazí :)


Napsal: Olga Noruláková [Odpovědět]

Verča

čtvrtek, 3. březen 2011
20:45

Jak aktuální:) Zrovna dneska jsem byla na pohovoru, kde dvě dámy suveréně dorazily v džínách. A opravdu to nebyla pozice, kam by se hodily:)


Napsal: Verča [Odpovědět]

dennies

pondělí, 14. březen 2011
00:58

tak ja bych si dal cerne dziny a k nim
samozrejme bile ponozky a cerne boty.
to je cool kombinace. ale hlavne ty bily ponozky. aby sme nemeli vsechno stejny barvy a vyhli se nudne kombinaci-
k tmavemu jen tmave. je treba osvezit a spestrit ,tak tedy na to jsou ty bily ponozky. protiklady se prece pritahuji.


Napsal: dennies [Odpovědět]Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!