Co si obléct na svatbu?

21. červenec 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Dostali jste pozvání na svatbu? Lámete si hlavu s tím, co si vzít na sebe? Nechte se inspirovat tímto článkem...

www.polyvore.com-speskiwww.polyvore.com-speski
Reklama

Co je vhodné si obléci na svatbu? Čemu se zásadně vyvarovat a co se asi tak hodí pro tuto výjmečnou příležitost? Jistě se vám bude honit mnoho otázek hlavou, když obdržíte pozvánku na svatbu kamarádky, bratra nebo kolegy z práce. Svatba je oslavou vztahu a projevem radosti k novomanželům. Podle toho je také třeba se obléknout.

Pravidlem číslo jedna je nikdy nezastínit svými šaty nevěstu. To by se jí nelíbilo a ani ostatním hostům, protože je to nevhodné a sobecké. Dobré je si předem zjistit o jaký typ svatby se jedná. Bude to v kostele? Na louce? V honosném prostředí? Podle toho se dá naplánovat i vhodný outfit. Vždy je však mít na mysli eleganci. I kdyby se jednalo o bohémskou svatbu. Elegance, vkus a dobře padnoucí šaty jsou průvodci k dokonalému vzhledu na svatbě.

Není vhodné volit nové střihy ani experimentovat. Na svatbu se hodí oděv, který víte, že vám sluší. Například jistě znáte tvar i střih šatů, ve kterých vypadáte skvěle. Každé ženě sluší například šaty do tvaru A, které by měly vždy sahat ke kolenům nebo lehce na kolena, ale mini sukně nebo šortky se na svatbu opravdu nehodí. Pokud znáte typ šatů, který vám sluší, tak můžete promyslet materiál a doplňky včetně ladící kabelky a bot.

Upnuté róby jsou také skvělým řešením, ale ujistěte se, že jsou ve správné velikosti a krásně vám padnou. Délka by měla být lichotivá a respektovat tuto významnou příležitost. Výstřih vpředu nebo na zádech by měl být decentní. Nechcete přeci, aby si všichni pamatovali hlavně vaše prsa nebo vykukující pozadí. Kvalitní krajka a veselé letní barvy jsou na místě. Nevolte tmavé barvy jeno proto, že jsou vaší jistotou. Vyjádřete svou radost pro novomanžele květinovými vzory, motivy nebo třeba pruhy. Žlutá, růžová, červená, modrá i zelená jsou vhodnými barvami na letní svatbu. Proč nezkusit vzorovanou sukni a bílou halenku, tričko nebo tílko? Krásnými šperky doladíte zbytek!

Zapomeňte na nudná saka nebo kostýmky. Dnešní móda je tak rozmanitá a versatilní, že se přímo nabízí obléci se do barev a krásných šatů. I pokud jste konzervativní, tak se nabízí mnoho možností, které jsou cenově dostupné. Nikdy nevolte špatně padnoucí šaty nebo materiály, které jsou levné. To se vždycky pozná. Ani přílišně prosvítající látky nejsou na místě stejně jako příliš všední oděv. Urazili byste tím ty, kdo vás pozvali.

Vlasům by se měla věnovat podobná péče jako výběru šatů. Ať už je budete mít čerstvě umyté, obarvené a vyfoukané od kadeřnice nebo si je upravíte sami. Dlouhé vlasy jsou nádherné, pokud jsou natočené kulmou a jen tak rozpuštěné nebo naopak sepnuté do ležérního ne příliš okázalého drdolu. Dopřejte si ozdoby jako čelenky, květiny nebo sponky. Velmi se na tuto příležitost hodí. Vyhněte se přehnaně strojeným účesům, které vypadají nepřirozeně.

Ani nadměrnější velikosti se nemusí bát šatů na tak kouzelnoiu příležitost a schvávat se pod kilometry látky nebo ve volném nudném kostýmku. Je to celé o vhodném střihu, látce a decentním poukazování na své přednosti!

Byli jste stento rok někomu na letní svatbě? Co jste s oblékli? Byl to úspěch? Cítili jste se dobře? Dejte nám vědět na náš facebook a Instagram!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.73 hvězdiček / Hodnoceno: 78x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!