Dámský dress code: Jak se při oblékání neztrapnit?

2. červenec 2015  Webmaster   komentáře (0)

Chystáte-li účast na významné společenské akci, budete se muset adekvátně obléci. U těch nejformálnějších příležitostí vám dokonce přímo pozvánka přikazuje, co na sebe máte vzít. Víte ale, co jednotlivé termíny znamenají?

Zdroj: http://www.edressme.com/evening-dresses/celebrity-dresses.htmlZdroj: http://www.edressme.com/evening-dresses/celebrity-dresses.html
Reklama

Chystáte-li účast na významné společenské akci, budete se muset adekvátně obléci. U těch nejformálnějších příležitostí vám dokonce přímo pozvánka přikazuje, co na sebe máte vzít. Víte ale, co jednotlivé termíny znamenají?

White tie: extra formální akce

Jakmile na vaší pozvánce svítí nápis „white tie“, případně „ultra formal“, musíte na sebe obléci dlouhou večerní róbu. Nic jiného není přípustné. Šaty musí sahat až po zem, být jednobarevné a rozhodně se vyhněte křiklavým barvám. Ozvláštnit svůj vzhled můžete rukavičkami (až nad lokty) nebo decentním psaníčkem.

 

 

Black tie: stále vysoká formálnost

Druhým stupněm na pomyslném žebříčku formálnosti je „black tie“, případně „formal“. Stále platí přísná pravidla, měla byste zvolit dlouhé večerní šaty, ale již nemusí sahat až na zem. Stačí po kotníky, u některých odlehčenějších akcí jsou povolené i koktejlky (avšak takové, které sahají alespoň pod kolena). Navzdory názvu „black“ nemusíte chodit jen v černé, povolené jsou i další barvy.

 

 

Creative black tie: zapojte fantazii

Tohle se vám bude líbit. Creative black tie sice zůstává velmi formálním stylem, ale už vám umožňuje být trošku kreativní – můžete zvolit „divočejší“ šaty. Již se nemusíte držet jedné barvy a jednoduchého střihu – volte výraznější kousky podle posledních trendů. Na druhou stranu však dejte pozor, ať to nepřeženete. Mini šaty nebo příliš divoké modely rozhodně dovolené nejsou.

 

 

Semi-formal: nenechte se unést

Při semi-formal akci pravidla společenského oblékání výrazně polevují, o to ošemetnější ale tyto akce jsou. Rozhodně není vhodné přijít v klasických šatech do města nebo dokonce v mini, stále se držte formálnějších modelů. Vhodné jsou například koktejlové šaty v délce po kolena nebo jen kousek nad kolena. Kratším šatům se vyhněte.

 

 

Dressy causal: rozhodně ne džíny

Dressy casual je ze všech stylů nejvíce uvolněný, ale stále platí, že musíte vypadat elegantně. Vezměte si proto pohodlné šaty v délce nad kolena nebo slušivý kostýmek. Zajímavé jsou třeba šaty ze saténu.

Autor Webmaster

Autor: Webmaster


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!