Dresscode - díl I. - základy formálního stylu pro slavnostní příležitosti

2. červen 2015  Petra Wiesnerová   komentáře (0)

Matou vás na pozvánce na party, firemní setkání či svatbu anglické názvy označující dresscode? Tedy předepsaný oděv, ve kterém máte přijít? Nerozumíte jim a bojíte se faux-pas? Sledujte náš seriál, a budete mít jasno!

polyvorepolyvore
Reklama

Vyznat se ve všech těch názvech dresscodů, se kterými se dnes setkáváme na pozvánkách dá občas pořádně zabrat. Cílem tohoto seriálu je seznámit vás s jednotlivými ustálenými i raritními pojmy, se kterými se v této souvislosti můžete potkat. V tomto prvním díle vám představím základní formy dresscodu z oblasti formálního oblečení pro příležitosti společenských událostí.

White Tie

White Tie nebo ultra formal – jedná se o velmi formální událost. Ženy volí dlouhou večerní róbu. Inspiraci pro tento dresscode hledejte na červeném koberci v Cannes či na Oskarech. Pánové by měli zvolit frak s bílou košilí, vestou a bílým motýlkem, k tomu černé lakýrky.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbu
dresscode - dil I. - formal 
Zdroj: polyvore

 

Black Tie

Od mužů se vyžaduje smoking a motýlek, ženy by měly zvolit  dlouhou večerní toaletu. V barvách neutrálních či tmavých, zde záleží též na pojetí a míře formálnosti dané akce. Pokud se nejdná o přísně formální záležitost, můžete volit šaty i pestřejších barvách.

dresscode - dil I. - formaldresscode - dil I. - formal
Zdroj: polyvore

 

Creative Black Tie

Jde o formální událost. Dámy mohou zvolit „trendy“ večerní šaty. Pánové oblékají smoking, klasickou bílou košili nebo černou košili bez motýlku. Doporučuje-li hostitel toto oblečení, dává najevo, že sice půjde o formální událost, ale zároveň máte prostor k uplatnění žhavých módních trendů ve večerním oblečení či doplňcích. Pánové mohou svůj outfit ozvláštnit efektním kapesníčkem, manžetovými knoflíčky, zajímavým prvkem na botách či motýlku.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbudresscode - dil I. - formal
Zdroj: polyvore

 

Formal

Je o něco méně formální než black tie, stále však hovoříme o formální oblečení. Pro ženy opět platí dlouhé večerní šaty, koktejlky. Variantou je i elegantní večerní kostýmek. Pánové volí tmavý oblek a kravatu.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbu
dresscode - dil I. - formal
Zdroj: polyvore

 

Coctail

Na koktejlový večírek si dámy obléknou koktejlové šaty, čili elegantní krátké šaty z vytříbeného materiálu a elegantně zvolené doplňky. Pánové volí společenský oblek.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbudresscode - dil I. - formal
Zdroj: polyvore

 

Little Black Dress

Jedná se o černé šaty s délkou ke kolenům, vhodné pro každou společenskou příležitost. Investice do tzv. “elbédéček” se rozhodně vyplatí. Pokud se je rozhodnete pořídit. Volte co nejuniverzálnější.

Takové, které především budou slušet vaší postavě i stylu. Takové šaty můžete pak obléknout na několik různých způsobů zvolením různých doplňků a bot. Nevolte ty, co jsou příliš trendy, aby brzy svou trendovost neztratily. Vyvarujte se i přílišnému zdobení. To pak samy doženete doplňky či dramatickým make-upem.

5 důležitých pravidel jak se obléc na svatbudresscode - dil I. - formal
Zdroj: polyvore

 

Vždy pamatujete na precizní make-up, vlasy i nehty. Doplňky volte střídmě. Ke všem ze zmíněných dresscodů se nosí psaníčko a lodičky na vysokém podpatku či večerní boty. Snažte se ladit se svým doprovodem a buďte vždy okouzlující.

V příštích dílech se blíže podíváme na neformální způsob oblékání. Sledujte nás!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!