Dresscode - díl II. - pravidla business módy

12. srpen 2015  Petra Wiesnerová   komentáře (0)

V oblasti business módy neboli oblékání do práce a pro pracovní příležitosti platí řada pravidel, které je záhodno dodržovat, chcete-li ve světě profesionálů uspět.

polyvore.compolyvore.com
Reklama

Jen správné oblečení vám sice snové místo ani výdělek nezaručí, ale víc než kdy jindy zde platí, že šaty dělají člověka. Správný výběr oblečení do práce, na pohovor, jednání či pracovní setkání je však součást vašeho osobního PR, vaše vizitka.

Přestože business styl se vyznačuje jakousi strohostí, svázaností, upjatostí, konzervativností a někomu tak může připadat nudný, i zde máte šanci projevit svůj dobrý vkus a styl. Avšak se vší střídmostí. Dnes už pravidla business módy nejsou vlivem trendů pronikajících do všech sfér odívání tak přísná, ale klasikou vždy zabodujete.

business dress codebusiness dress code
Zdroj: polyvore.com

Základ

Základními pravidly (to však nejen business módy) je upravenost a čistota. Od vlasů, přes ruce a nehty až po samotný oděv, obuv a doplňky.

Naprostou kalsikou pro ženské odívání v profesním prostředí je kostýmek - ať už kalhotový či sukňový, anebo pouzdrové šaty doplněné sáčkem.

Sázkou na jistotu je výběr neutrálních barev, jako základu šatníku. Nesmrtelná černá, ae také béžová, šedá či tmavě modrá. Jednotvárnost uniformy zjemněte doplňky a make-upem.

business dress codebusiness dress code
Zdroj: polyvore.com

Co je tabu

Nenoste pro pracovní příležitosti příliš krátké sukně, příliš hluboký výstřih, ani příliš upnuté oblečení. Tabu jsou též šaty bez ramínek, natož holé bříško či záda. Výjimku zde tvoří pouze vybrané typy společenských večerních šatů.

Délka sukně by neměla být kratší než do dvou třetin stehen směrem ke kolenům. Výstřih by měl být pouze součástí střihu šatů nikoliv výkladní skříní vašich vnadů.

Vyhněte se též příliš výrazným vzorům, divokým kombinacím barev, lesklým a kovově vypadajícím materiálům. Průhledné topy si též nechte na jiné příležitosti, stejně jako žabky či sportovní sandály. Baleríny jsou přípustné, ale podpatky vypadají vždy lépe.

Svou ženskost projevujte sofistikovaně a rafinovaně. Buďte elegantní, buďte za dámu a oslníte víc než okázalým stylem doplněným o přehnané doplňky či nápadně se prezentující značky.

Značka vám dobrý vkus ani skvělý dojem nezajistí. Vytříbený styl oblečení s nadčasovým pojetím, adekvátní situaci pak ano.

business dress codebusiness dress code
Zdroj: polyvore.com

Doplňky

Volte decentní doplňky korespondující s vaším outfitem. Ani zde není místo pro okázalost, monstróznost a velikářství. Buďte decentní, střídmé a vkusné. Využijte doplňků jako projevu svého stylu a jedinečnosti. Vybírejte nápadité brože či šátky. Jedinečné náhrdelníky, náušnice či hodinky. Naopak odložte piercingy a tetování se snažte maskovat.

Důležitým doplňkem je též kabelka. Psáníčko s flitry si nechte na drink s kamarádkami, a velkou brašnu pak na nákup. Do práce noste elegantní kabelku, do které se vám budou vejít veškeré pracovní nástroje - od telefonu přes složku s dokumenty až po laptop.

Make-up volte též decentní, stejně jako lak na nehtech a sílu parfému. Je příjemné mít signifikantní parfém a šířit kolem sebe příjemnou vůni. Dejte však pozor, aby pánové (a dámy) namísto z vašeho půvabu neomdlévali ze síly vašeho parfému.

A jeden tip na závěr

Připravujete-li se na pracovní pohovor, oblečte se tak, jak byste se oblékala ve funkci, o kterou usilujete. Jestli je to obchodní ředitelka či šéfka marketingu anebo ekonomického úseku, jen sukně a halenka doplněna o baleríny stačit nebudou!


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!