Ikonické kabelky: Lady Dior, Chanel 2.55, Hermes Birkin, Balenciaga Lariat, Givenchi Antigona a Louis Vuitton Speedy

4. červen 2015  Tereza Nováková  komentáře (0)

Jak vypadají ikony ze světa kabelek? Pojďme se společně podívat do historie a zjistit kdo stojí za vznikem skvostů, po kterých touží snad každá žena.

Ikonické kabelky: Lady Dior, Chanel 2.55, Hermes Birkin, Balenciaga Lariat, Givenchi Antigona a Louis Vuitton SpeedyIkonické kabelky: Lady Dior, Chanel 2.55, Hermes Birkin, Balenciaga Lariat, Givenchi Antigona a Louis Vuitton Speedy
Reklama

V tomto článku vám milé čtenářky představím největší ikony světa kabelek. Jsou to takzvané klasiky, do kterých se vyplatí investovat kdykoli. Nikdy nevyjdou z módy a zkrátka vypadají skvěle. Jejich nadčasovost většinou tkví v jednoduchém, klasickém tvaru. Jsou dostupné v mnoha barvách a kombinacích, a není snad nikdo, kdo by po jedné z nich netoužil. Vybrala jsem ty úplně největší klasiky v několika různých kombinacích. Pojďme se na ně podívat.

 

Lady Dior

Kabelku Lady Dior můžeme označit za královnu všech kabelek. Existuje v nekonečně mnoha verzích. První její verze byla vytvořena roku 1995. Pan Dior dostal objednávku přímo od tehdejší první dámy Francie, Madame Chirac, která ji nechala zhotovit pro samotnou Lady Dianu.

 

Ikonické kabelky
Zdroj: polyvore.com

Ikonické kabelky

 

 

Chanel 2.55

Kabelka Chanel 2.55 se stala snem snad každé ženy. Nejen že se řadí mezi ikony kabelek, ale stala se zároveň i jakousi ikonou celé značky Chanel. Coco Chanel ji pojmenovala podle data, kdy byla představena, a to v únoru roku 1955. Slavná návrhářka a zakladatelka značky Chanel tuto kabelku vytvořila záměrně s delším popruhem. Měl ženám umožnit nosit ji na rameni a mít tak volné ruce.

 

Ikonické kabelky
Zdroj: polyvore.com

Ikonické kabelky

 

Hermes Birkin

Takzvaná „birkinka“ od značky Hermes se řadí mezi nejdražší kabelky vůbec. Ceny se mohou vyšplhat až do miliónů korun, přičemž zaleží na materiálu a velikosti. I přes její vysokou cenu o ní zájem neklesá. V minulosti si na ni dotyčný musel počkat i několik let. V současnosti se na ní žádné čekací doby nevztahují, do obchodů ovšem přichází v nepravidelných intervalech, což jí dodává na exkluzivitě.  Byla pojmenována podle zpěvačky Jane Birkin. Typický je pro ni zámeček na přední straně, kterým se dá uzamknout.

Ikonické kabelky
Zdroj: polyvore.com

Ikonické kabelky

 

 

Balenciaga Lariat

Tato kabelka od značky Balenciaga byla představena v roce 2001 a stala se velice oblíbenou mezi celebritami. Je vyrobena z měkké kůže a splňuje všechny praktické požadavky. Její velikost je přiměřená a svým vzhledem se hodí snad ke všemu. Opět je vyráběna v několika barevných kombinacích.

Ikonické kabelky

Ikonické kabelky
Zdroj: polyvore.com

 

Givenchi Antigona

Kabelka jménem Antigona vytvořená Ricardem Tiscim je ztělesněním elegantního a minimalistického stylu. Její historie sice nesahá daleko do minulosti, ale své místo mezi ikonami si rozhodně zaslouží.

Ikonické kabelky

Ikonické kabelky
Zdroj: polyvore.com

 

Louis Vuitton Speedy

Kabelka Speedy byla v historii první kabelkou pro každodenní nošení, kterou tato značka vytvořila. Jedna ze zajímavostí je, že původně tato kabelka byla výraběna v rozměru 30cm, ale speciálně na přání Audrey Hepburn byla zmenšena na 25cm. V průběhu desetiletí se kabelka mnohokrát barevně proměnila, její tvar ovšem zůstává stejný.

Ikonické kabelky

Ikonické kabelky
Zdroj: polyvore.com

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!