INSPIRACE: Připravte se na chladné dny (móda podzim/zima 2015)

12. říjen 2015  Petra Wiesnerová   komentáře (0)

Venku už začínají teploty pomalu klesat směrem dolů. Zespod skříní vytahujeme dlouhé rukávy, košile, trika a svetry. A také bundy a kabáty.

polyvorepolyvore
Reklama

Pokud patříte mezi ty, kteří mění svůj šatník pravidelně a tak si i každou zimu pořizují nový kabát, je tenhle článek přesně pro vás. Podíváme se, co je letos trendy a pro koho se ten daný trend hodí.

Naprostým základem pro výběr skvěle padnoucího kabátu je všímat si, jak vám daný kousek oblečení sedí. Kontrolujte, zda v něm tzv. neplavete. Ale ani pokud stěží dopnete knoflíky na hrudi, se nebavíme o značce ideál. Svůj svršek si též vybírejte s ohledem na svoji práci i formu dopravy. Pokud jezdíte výhradě autem rovnou z domu a parkujete v krytých garažích, nebudete patřit do skupiny lidí, kteří potřebují, aby je kabát skutečně hřál.

KLASIKA

Milovníci trenčkotu buď budou věrní svému nesmrtelnému a větru, dešti odolnému kousku, do kterého jen vsadí patřičnou vložku anebo ho nahradí obdobnou formou, jen v jiném materiálovém provedení. Namísto lehčích materiálů vhodných na jaro a podzim zvolí vlněnou, kašmírovou či jinou alternativu z teplého materiálu.

Toto zpodobnění kabátu je stejně jako trenčkot absolutní klasikou, zejména v oblasti formálního oblékání. I zde se ale nabízí několik různých forem provedení. Velmi tradiční je pojetí s jednou či dvěmi řadami knoflíků. Nabízí se ale i varianta se zipem či pouze zavinovací s páskem.

Tento typ kabátu sluší každé postavě. Ideální je délka ke kolenům a neutrální barva. Je klasický a ženský. Ženy s výrazným pozadím nebo boky či poprsím by se měly vyvarovat nadbytečným aplikcím či řasení v těchto oblastích. Pásek u kabátu vždy vytvoří iluzi pasu, a díku tomu opět přispěje k ženskému vzhledu.

 

podzimni kabatypodzimni kabaty
Zdroj: polyvore

 

 

PÉŘOVKY

Bundy a kabáty zvané péřovky mají zastoupení napříč styly. Najdete je v délce do pasu i dlouhé, sportovní i elegantní, s různými formami doplňků a aplikací. S kožešinou, páskem, kapucou i bez. Je jen na na vás, který styl je vám nejbližší.

Při výběru péřovky je velmi důležité jak padne. Přestože sama o sobě je objemná, může slušet i větším postavám, musí ale sednout! Zejména v ramenou a taky přes prsa a v oblasti hýždí. Ve chvíli kdy je materiál napnutý tak, že se úplně vytrácí dezén prošívání ztrácí sebedražší a sebehazčí kousek na zajímavosti a stává se nevkusným.

 

podzimni kabatypodzimni kabaty
Zdroj: polyvore

 

 

KOŽICHY

Ať už z umělého či přírodního materiálu (který je z mého pohledu zbytečný), tyhle efektní kusy svrchníků vždy vypadají chic, zvláště na těch, kteří je umějí nosit a nebojí se je kombinovat. Ve formálním stylu obékání vypadají elegantně a luxusně. Naleznete je v různých podobách. Od těch v délce do pasu, ke kolenům až na zem či jen jako pelerínu. Pozor však při výběru na vzhled chlupu. Přestože není vůbec nutné volit materiál přírodní, v umělé provedení hledejte ten, který vypadá co nejvíce jako jeho předloha - tedy chlup přírodní.

 

podzimni kabatypodzimni kabaty
Zdroj: polyvore

 

 

PARKY

I milovníci sportovně ležérního stylu si najdou své. Pro ty jsou jednou z nejlepších voleb parky. Nejčastěji je naleznete v neutrálních barvách. Prodloužené bundy obvykle v délce do půli stehen či ke kelonemům u předního dílu kabátu a s o něco delším “šosem” zadního dílu. Mají kapucu a bývají přistřižené v pase s provečenou tkaničkou, kterou je možné znázornit pas.

I tento typ bundy sluší většině postav. Stejně jako u péřovek je třeba se zaměřit na jeho mohutnějsí a ležérní provedení, které při nevhodném výběru střihu postavu nepatřičně zrobusní.

 

podzimni kabatypodzimni kabaty
Zdroj: polyvore

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!