Jak čistit kožené boty?

14. duben 2015  Roman Beneš   komentáře (0)

Kožená obuv potřebuje vaši pravidelnou péči, aby si co nejdéle udržela svůj původní vzhled a boty vám tak sloužili řadu let. Důležité je především pravidelné kartáčování, zapomenout však nesmíte ani na důkladnější čištění pomocí speciální obuvní kosmetiky.

Zdroj: cisteboty.czZdroj: cisteboty.cz
Reklama

 

Základní péče

Drobné nečistoty z bot odstraňte po každém příchodu domů. Na koženou obuv vám k tomu dobře poslouží obyčejný kartáč na boty. Dejte si pozor na to, aby neměl příliš ostré a tvrdé chlupy, jež by mohly svrchní struktuře kůže spíše ublížit.

Pokud je obuv zablácená, kartáč vám nepostačí. V tom případě použijte čistou vodu. Do ní navlhčíte čistý hadřík, s nímž boty omyjete.

Použití krému a vosku na boty

Krém na boty

Kůže potřebuje pravidelnou regeneraci, jinak se začne vysoušet, což bude mít za následek zhoršení její kvality a popraskání. Právě z tohoto důvodu je nezbytné použít krém na boty. Postup čištění je takový, že nejprve obuv očistíte od hrubých nečistot – prachu a bláta. Následně krém nanesete na jemný kartáč, případně čistý hadřík a obuv vyleštíte.

Vosk na boty

Aby se kůže pěkně leskla, je vhodné kromě krému používat také vosk na boty. I zde je postup prakticky totožný. Po prvotním očištění si na hadřík nanesete tenkou vrstvu vosku. Po kůži jej pak rozetřete krouživými pohyby až do chvíle, než se bude obuv lesknout. Hadřík je vhodné také lehce namáčet do vody, roztírání vosku jde pak snadněji.

Francouzská obuvní kosmetika pro péči o boty

Je třeba zdůraznit, že na kůži musíte používat skutečně kvalitní vosk či krém na boty. V tomto směru uděláte dobře, pokud zvolíte produkty značky francouzské obuvní kosmetiky Famaco, kterou nabízí internetový obchod ČistéBoty.cz. Jedná se o novinku na tuzemském trhu.

Zmíněný obchod je exkluzivním zástupcem v prodeji obuvní kosmetiky Famaco, která je tradičním výrobcem krémů a vosků na boty. Její historie sahá už do roku 1931.

V nabídce e-shopu jsou kromě krémů a vosků také další potřeby – napínáky, kartáče na boty, tkaničky a vložky do bot či praktické obouvací lžíce.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!