Jak na detox těla a duše?

13. leden 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Je na čase se zamyslet a dopřát tělu zaslouženou péči a očistu! Budete se cítit svěle a vypadat nádherně . Je něco lepšího, čím začít rok 2016?

Foto: polyvore.comFoto: polyvore.com
Reklama

Nový Rok sebou nese mnoho předsevzetí a otevírá spoustu dveří k novým možnostem. Jedním ze silných rozhodnutí by měla být očista těla a duše, která vás krásně připraví na nadcházející rok. Proč se nevěnovat sobě alespoň pár týdnů a získat zdravá návyky ve stravě, cvičení i režimu krásy? Nemusí to být totiž vůbec složité.

1.krok: Rozhodnutí

Každý o sobě ví, s čím by chtěl přestat nebo naopak začít, aby vypadal a cítil se skvěle, protože duševní rozpoložení při detoxu je klíčové.  Ať už chcete začít cvičit nebo skončit s kouřením, tak se na to musíte uvnitř naladit. Každá akce vyvolá reakci a pokud se budete soustředit a vynalézat úsilí začít, tak přirozenou reakcí bude to, že se Vám to začne dařit. Nenuťte se do ničeho. Neučiní vás to šťastnějšími, bude vás to frustrovat a nic tím nedocílíte.

2. krok: zdravé doplňky stravy

Nejlépe je začít pomalu a doplnit váš jídelníček o zdravé tekutiny jako vodu s citrónem bez bublinek nebo detoxikační čaje. Při jejich výběru však dejte velký pozor na to, co obsahují a dbejte na velký obsah bylin a přirozených látek. Výborným nápadem je také nechat si je namíchat na míru jako například v bylinkové lékárně. Mnoho detoxikačních čajů je jen reklama a nefungují. Opravdu osvědčeným a funkčním je například Kusmi Tea. Vitamínové suplementy a doplňky jsou také velmi dobré, ale poraďte se vždy nejdříve s lékárníkem, protože každý má jiné potřeby a cíle. Mnoho tekutin, minimum rafinovaného cukru a žádný alkohol, 5 krát denně množství zeleniny a ovoce a zdravé vaření je skvělým začátkem.

3. Krok: péče o pokožku a jak na celulitidu!

Levným a efektivním řešením jsou tělové kartáče. Měly by být ze dřeva a s pravými kaktusovými vlákny. Tvrdost vláken je doporučena silná neboť tak promasíruje kůži přímo dokonale. Cirkulace krve se tak zrychlí a bude intenzivnější, takže se toxiny začnou vyplavovat rychleji a pravidelně. Vzhled pokožky v problematických partiích se postupem krátké časové doby zlepší, bude viditelně hladší a jemnější. Tajným typem je toto video jedné známé modelky, která vám ukáže jak na to snadno a rychle.

Pravidlem je pravidelnost a dodržovat masáže těla každý den. Mělo by se to stát součástí každodenního režimu, kdy stačí 5 minut před sprchou nebo koupelí.

 

4. krok: Cvičení

Pokud se rozhodnete cvičit, tak si můžete vybrat z mnoha jednoduchých aplikací na telefonu, internetu nebo zajít do posilovny. Každé ráno postačí 15 minut efektivní rozcvičky, dostatek pohybu přes den, chůze, kde je to možné a pravidelné protahování. Tajemství tkví opět v pravidelnosti a dodržování cviků každý den. Posilovna, jóga nebo běh je jen na vás. Záleží na tom, co vás baví, ale nikdy nebyl lepší čas udělat něco pro své tělo, než právě teď.

5. krok: Krásné zuby

Šetrné bělení zubů může být naprosto radikální změnou vašeho úsměvu a růstu sebevědomí.  Krásné zdravé a bílé zuby jsou tím nejtrendovějším doplňkem.  To jde samozřejmě ruku v ruce s hygienou dutiny ústní. Nezapomeňte na mezizubní kartáčky, ústní vodu, zubní niť a čištění zubů po každém jídle a pokud to není možné, tak alespoň žvýkání žvýkaček bez cukru. Prevence u zubního lékaře je také něco, co by jste měli dodržovat, protože chrup budete potřebovat velmi dlouho. Velké drogerie nabízí mnoho šetrných přípravků na bělení zubů od past po gely, ale pokud si nevíte rady, tak doporučuji se zeptat přímo v drogerii nebo prozkoumat internet.

Nikdy se nevrhejte do ničeho radikálního a vždy se poraďte předem alespoň s prodavačkou. Zubař vám pravděpodobně nic nedoporučí nebo něco velmi drahého v kosmetickém studiu. Skvělým, levným a fungujícím způsobem bělení jsou bělící pera od White Pearl. Jen dvě aplikace denně rozzáří váš úsměv již po několika nanášení. Vzpomeňte si na zmizík ze školy. Je to založeno na podobné myšlence.

A čím jste začali vy rok 2016? Nechali jste se inspirovat očistou těla a duše a lepším životním stylem? Dejte nám vědět na náš Instagram nebo Facebook!Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!