Jak si správně vybrat šperky

18. září 2015  Webmaster   komentáře (0)

Velká část žen nenosí šperky a doplňky, protože neví, jak si je správně vybrat a jak je následně zkombinovat. Na ulicích vídáme dva extrémy: ženy, které nosí příliš mnoho šperků a bižuterie, a ženy, které nenosí vůbec žádné šperky. Jak si tedy správně vybrat šperky a jak se naučit je zkombinovat se zbytkem outfitu? Řiďte se našimi následujícími radami!

Elegantní kruhové náušnice s diamantyElegantní kruhové náušnice s diamanty
Reklama

Velká část žen nenosí šperky a doplňky, protože neví, jak si je správně vybrat a jak je následně zkombinovat. Na ulicích vídáme dva extrémy: ženy, které nosí příliš mnoho šperků a bižuterie, a ženy, které nenosí vůbec žádné šperky. Jak si tedy správně vybrat šperky a jak se naučit je zkombinovat se zbytkem outfitu? Řiďte se našimi následujícími radami!

Zvolte šperky úměrné vašemu věku

Nezáleží na tom, kolik je vám let, šperky můžete nosit v každém věku, ale je třeba se zamyslet nad tím, jaké druhy šperků se hodí zrovna pro vaši věkovou kategorii. Bláznivá bižuterie, jako např. náušnice ve tvaru ovoce, nebude vypadat dobře na starší dámě. Srdíčka a lebky se nehodí pro ženy, které pracují na vyšších postech a musí se oblékat elegantně. A příliš okázalé šperky, jako např. diamantové nebo perlové náušnice, budou působit nepřirozeně na mladých děvčatech.

Nenoste všechny vaše šperky najednou

Pokud chcete vypadat elegantně a uhlazeně, nekombinujte šperky vyrobené z různých druhů kovu. Stříbrné šperky nevypadají dobře, pokud se přidají ke zlatým šperkům. Pokud se nemůžete rozhodnout, kterou barvu šperků zvolit zrovna k vašemu outfitu, vyberte si bižuterii podle následující nápovědy:

  • zlaté šperky se nejlépe hodí k tmavým a hodně výrazným barvám, jako je černá, bílá, rudá a námořnická modrá
  • stříbrné šperky vypadají dobře v kombinaci se světlými nebo pastelovými barvami, jako např. se starorůžovou, světle fialovou, blankytně modrou

Nesnažte se působit přeplácaně

Nikdy nezapomínejte na tzv. „pravidlo tří kusů“, které říká, že by se najednou neměly nosit více než 3 kusy šperků. Méně je někdy více a u bižuterie to platí dvojnásob. Je lepší vypadat uhlazeně, než být ověšená jako vánoční stromeček.

Jak se ale rozhodnout, které šperky zvolit zrovna pro vámi vybranou příležitost? Jako odpověď na tak těžkou otázku pro vás máme následující doporučení:

  • pokud chcete upozornit na povedenou manikúru, zvolte výrazný prstýnek
  • jestliže chcete ukázat svou dlouhou šíji, noste náhrdelníky a korálky a vlasy si stáhněte do culíku
  • abyste přitáhli pozornost ke svému obličeji, zvolte nápadné náušnice nebo zajímavé vlasové doplňky
  • pokud chcete oživit obyčejný každodenní outfit, vyberte si stylový náramek nebo neobvyklý model hodinek

Jak si správně vybrat bižuterii podle věku?

Mladé dívky do 25 let mají při výběru šperků nejvíce možností. Mohou nosit bláznivé šperky s výraznými přívěšky, nápadné statement náhrdelníky i nevšední náušnice ve tvaru ovoce, zeleniny a dalších roztomilých věcí.

Ženy ve vyšším věku by si už měly dávat velký pozor na to, jakou bižuterii si zvolí. Je také důležité klást důraz na výběr správného materiálu, kvůli šperkům vyrobeným z ošuntělého kovu nebo nevzhledného plastu bude každý okouzlující outfit působit levně.

Autor Webmaster

Autor: Webmaster


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!