Jaké šaty na maturitní ples?

4. únor 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Které šaty by pro vás byly ty nejúžasnější na váš maturitní ples? Nechte se inspirovat!

www.polyvore.com-speskiwww.polyvore.com-speski
Reklama

Sezóna plesů a to zejména maturitních je v plném proudu. Třeba jste už maturitní ples prožila kdysi dávno, ale možná se na něj teprve chystáte, ale jedno je jasné. Musíte si vybrat šaty takové, na které budete rády vzpomínat celý život!

Nejdůležitější při výběru šatů je to, jak se v nich cítíte. Šaty musí dokonale padnout a ne se vám jen líbit. Proto si je vždycky vyzkoušejte a budete vědět, jestli potřebují na některých místech ubrat nebo povolit. Někdy se nám totiž líbí nějaký střih, ale naprosto nesvědčí naší postavě. Látka by vás měla decentně obepínat a netvořit nevzhledné faldy nebo se zase příliš napínat. Vadilo by vám to při tanci a pohybu celkově.

Barva šatů by měla být ta, kterou si vyberete hned, když ji uvidíte. První dojem je většinou ten správný. Určitě i víte, jaké barvy vám sluší a komplimentují vaší pleti a vlasům. Hodně výrazné barvy sluší tmavovláskám a pastelové světlejším typům. Odstín barvy by měl vyzdvyhnout vaší přirozenou krásu. Důležitou roli hraje i zdobení jako flitry, korálky, kamínky, řetízky, krajka, cvočky nebo mašle na šatech. Ty totiž mohou celkový vzhled posunout do nových výšin. Róba může být naprosto jednoduchá a bude svědčit vaší postavě, pokud je střih vhodně zvolený, ale to samé pro vás udělá i delikátně zdobený design. Vše spočívá ve vhodně vybraném stylu šatů a barvě.

Dobré je se také zamyslet nad typem postavy, který máte. Vyšší typ si může dovolit korzet a dlouhou sukni, protože se postava opticky rozdělí a nebude působit příliš vysoká. Pro nižší postavu jsou ideální šaty krátké, protože se postava zase prodlouží, ale dávejte si pozor na délku, protože mini šaty nejsou na ples vhodné. Nejkratší délka by měla sahat nad kolena. Doplňky volte v podobných barvách a odstínech jako šaty a věnujte pečlivou pozornost botám, které by měly padnout stejně dobře jako vaše róba!

Podělte se o vaše fotografie a typy na našem Facebooku a Instagramu!

 

 


 

 
Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.71 hvězdiček / Hodnoceno: 14x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!