Letošní módě bude vévodit luxusní ETNO!

28. březen 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Inspirujte se africkými kmeny, americkými indiány i indickými tanečnicemi. Luxusní ETNO móda je k vidění všude.

www.polyvore.com-speskiwww.polyvore.com-speski
Reklama

Etno styl se řadí mezi top trendy již několik sezón, ale pro tu nadcházející nabralo nových rozměrů. Inspirace se stále čerpá z mnoha etnických skupin z celého světa a cíleně vytváří nový super luxusní ETNO trend 2016, kdy se identita stává reprezentací celosvětové kultury.

Co je vlastně ETNO?

Kombinace slov vytvořila v angličtině slovo ETHNO: rasa, lidé a kultura. Jedná se o studii lidí v různých kulturách, skupinách a místech na světě. Každý kontinet a každá země má své tradice a společenské hodnoty, které se pak odrážejí ve stylu odívání a vnímání sama sebe ve skupině s ostatními. Různorodost stylů, zpracování oděvů, tradiční ruční práce a individuální přístup jsou mezi mnoha rysy etno stylu.

Boho Monday

 

S těžkou a momentálně neřešitelnou situací v Evropě, co se týče uprchlické krize, se nejrůznější aspekty celosvětových kultur dostaly i do podvědomí návrhářů a luxusních módních domů. Více než kdy předtím se ztrácejí kulturní hranice a vznikají nové formace stylů. Návrháři si vzali inspiraci z migrujících národů mísících se s nejrůznějšími kulturami ve světe a začali tvořit mix vzorů a střihů reprezentující nové identity. Přidali také historické prvky jako americké indiány a aztéky, indické kroje a africké kmeny. Výsledkem je luxusní zpracování tradičních, ale jinak typických vzorů na nových materiálech a v super moderních střizích s nádhernými detaily.

Nový styl ETNO se týká mužů i žen. Mixování vzorů, motivů a různých látek má v sobě bohémského ducha a uvolněnost. Podobně laděné doplňky z korálků, kovů a kamenů jsou skvělou tečkou na závěr. Unisexoý přístup posunuje tento styl ještě dál a nabízí mnoho možností pro obě pohlaví. Elegantně propracované vzory na dobře padnoucím obleku nebo abstratknější pojetí na mini šatech jsou skvělým způsobem, jak přivítat jaro a zůstat cool i v létě a vyniknout v davu. Vzory se také zvětšují a nabírají na objemu a honosnosti spolu s komplikovanými výšivkami a korálkovým zdobením. Čím zajímavější vzor, tím více vyniknete.


Birds of paradise

 

Nosíte ETNO? Nebojíte se mixovat vzory a dát celému světu vědět, že chcete vyniknout? Dejte nám vědět na náš Facebook a Instagram.


 

 

 


 Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.52 hvězdiček / Hodnoceno: 23x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!