Módní inspirace: Jak nosit červenou

25. březen 2011  Katka Pešavová   komentáře (2)

Joll Burr, módní blogerka, která si získala a stále získává své čtenáře svým naprosto nezaměnitelným stylem, se tak stala naprostým internetovým fenoménem v českém rybníčku fashionalistek. Blonďaté vlasy, každodenní aktualizace webu a nepřeberné množství fotografií jejích outfitů… Její blog při tom existuje necelých 7 měsíců a za tu dobu ji následuje neuvěřitelných 699 pravidelných čtenářů, kterým se vryla do paměti svoji originalitou a neotřelostí.

Módní inspirace: Jak nosit červenouMódní inspirace: Jak nosit červenou
Reklama

Joll Burr, módní blogerka, která si získala a stále získává své čtenáře svým naprosto nezaměnitelným stylem, se tak stala naprostým internetovým fenoménem v českém rybníčku fashionalistek. Blonďaté vlasy, každodenní aktualizace webu a nepřeberné množství fotografií jejích outfitů… Její blog při tom existuje necelých 7 měsíců a za tu dobu ji následuje neuvěřitelných 699 pravidelných čtenářů, kterým se vryla do paměti svoji originalitou a neotřelostí.

Blog o módě začala psát v Řecku

"Blogy jsem objevila jednoho dne na řeckém ostrově Santorini, kde jsem v létě pracovala v malém obchůdku s oblečením. Zboží tam bylo děsně předražené, takže mi tam málokdy někdo zavítal a nudila jsem se. Chybělo mi čtení a rodný jazyk, tak jsem brouzdala na internetu a hledala zajímavé články. Brzy jsem narazila právě na blogy zaměřené na oblékání a styl a už hltala informace a novinky ze světa módy. Móda mě vždycky bavila, takže netrvalo dlouho a ještě v Řecku jsem si založila vlastní stránku,“ vzpomíná Joll.

Zatím jsem ale nevěděla, co tam vlastně psát; měla jsem s sebou aparát jen v telefonu a minimum oblečení, takže věnovat blogu jsem se začala pořádně až doma. Hned mě to chytlo a pořád baví; články přidávám téměř denně a počet sledovaných blogů se mi jen rozrůstá," dodává mladá blogerka.

Joll
Joll

Česká móda a strach z výjimečnosti

Její blog má hlavu a patu a patří mezi ty kvalitnější, jež můžeme v internetovém světě najít. Pokud Joll ještě neznáte, je na čase ti přiblížit její vkus a styl. V České republice se často říká, že se mladí lidé v oblasti módy bojí experimentovat a mají strach, jak by jejich styl přijalo často netolerantní okolí. Této blogerce odvaha rozhodně nechybí, což ukazuje její outfit, který vám dnes představíme (další outfity najdete na jollburrfashion.blogspot.com).

V naší zemi je nejvíce oblíbený sportovní a pohodlný styl, proto je velmi těžké v ulicích spatřit něco jiného než značkové botasky, džíny a obyčejnou bundu, která neurazí, ale ani neoslní.

Joll
Joll

Z oblékání u nás jsem spíše zklamaná. Lidé tady na módu a styl moc nehledí, na ulici je těžké najít někoho pěkně a vkusně oblečeného, obzvlášť tady u nás, v malém městě," říká Joll.

Elegantní červená

Ovšem čas od času se pár jedinců, kteří vybočují z řady, najde a Joll k nim jednoznačně patří. Dokonalá souhra je to nejdůležitější při tvorbě každého outfitu. Světlý odstín hnědé v podobě kabátu a svetru, křehké blondýnce sluší, ale červené prvky posouvají celý model nejméně o tři příčky výše. Červená barva bývá zrádná a je těžké ji obléknout tak, aby působila vkusně, decentně a ne lacině. V tomto případě o lacinosti nemůže být ani slovo, protože na první pohled je vidět, že outfit působí vyváženým a elegantním dojmem. Mezi top doplňky bych stoprocentně zařadila maxi psaníčko, které pochází z podzimní kolekce 2010 pro Tally Weijl, a také prsteny ve tvaru růže a jelena, které si Joll dovezla ze svých cest v Číně.

Joll
Joll

Důležité je také dobře zkombinovat jednotlivé styly, prvky i motivy. Někdy je méně více. A to platí i v tomto případě, vintage šátek barevně koresponduje se zbytkem outfitu, jen zelené aplikace nenápadně rozráží jednotvárnost. Něžný look podtrhují už jen bílé punčocháče se srdíčky, které jsou sladkou tečkou za tímto velmi vydařeným modelem.

Teď už je jen na vás, zda se Joll stane vaší inspirací a zasvětí vás do módního světa. „V blízké době mě čeká spolupráce s jednou zahraniční módní značkou, také chystám hodnotnější soutěž sponzorovanou jedním českým portálem; víc zatím neprozradím, ale určitě je na co se těšit," slibuje Joll.

Joll
Joll

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.78 hvězdiček / Hodnoceno: 18x


Přidat komentář (2)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Juillet

sobota, 26. březen 2011
14:41

Krásný článek :) Z tím, že češi se moc nevybočují v módě je to naprostá pravda, ale někdo na to třeba nemá peníze.. To je potom o něčem jiném :( :)


Napsal: Juillet [Odpovědět]

Katka

sobota, 26. březen 2011
17:13

katka

For Julliet: Být originální není o penězích a zrovna tahle bloggerka využívá hodně oblečení ze skříní staršího příbuzenstva a ze sekáčů a různých levných internetových obchodů, za což má můj obdiv. Originalita je právě o tom, že dokážeš kombinovat, že máš cit a nemusíš být oblečená jen do značkových hadrů...I pár kousků, odvaha a zajímavé doplňky udělají hodně...A největší radost máš, když vypadáš originálně a na sobě máš věci (bez bot ty nepočítám) dohromady třeba za padesát korun:-D


Napsal: Katka [Odpovědět]



Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!