Must have kousek zvaný trenčkot

28. září 2015  Petra Wiesnerová   komentáře (0)

Kdybychom měli vybrat jeden jediný kousek, bez kterého se žádná (stylová) žena na podzim neobejde, pak by to byl Trenčkot.

polyvorepolyvore
Reklama

Původně součást vybavení vojenské uniformy se dnes stala již běžnou součástí civilního šatníku žen, ale i mužů. Od dob minulých si však ponechal svou základní podobu i charakteristické vlastnosti.

Tradiční trenčkot je plášť, který chrání proti větru a dešti. A právě tyto funkční a velmi praktické vlastnosti svrchního oděvu v kombinaci s elegantním pojetím a špičkovým zpracováním ve svých pláštích dokonale snoubí pro trenčkot průkopnická značka Burberry.

Pojmenována je dle svého zakladatele Thomase Burberry, který si model nepromokavého pláště nechal již před více, jak 100 lety patentovat. Burberry je známý tím, že odolnosti proti dešti a větru svých trenčkotů dosahuje použitím (patentovaného) nepromokavého gabardénu.

Nemusí to však být pouze Burberry, kde si svůj trenčkot pořídíte. Tento stylový kousek se pravidelně objevuje v nabídce značek a obchodů všech cenových kategorií, od těch nějdražších a nejkvalitnějších, jako jsou jména světoznámých návrhářů vč. Burberry přes běžné oděvní řetězce až po second-handy. Nejběžnějším provedením bývá černá, béžová barva a další neutrální barvy. Naleznete jej ale i v jiných barevných odstínech, obvykle s ohledem na sezónní barevné trendy.

Trenčkot se zcela po právu řadí mezi univerzální a jednoznačně must have kousky vašeho šatníku. Můžete jej nosit do práce i na nákup, můžete ho obléct na víkendový poznávací výlet i ke koktejlkám. K džínám i ke kostýmku.

Navíc ho můžete nosit téměř celý rok, kdykoliv je třeba nějakého svrchníku. Ano, celý rok, i v zimě. Některé luxusní značky totiž ve své nabídce mají i zimní vložky do těchto kabátů. U Burberry tyto zimní vložky naleznete zcela určitě, a to dokonce v kašmírové verzi, což i přes velmi tenké provedení zajistí vysokou hřejivost a váš trenčkot se díky tomu nevzhledně nezvětší.

Díky zapínání, které je obvykle vybaveno výraznými knoflíky, které zvýrazňují siluetu svisle, a pásku, který zvýrazňuje pas sluší opravdu každé postavě, navíc působí elegantně a žensky. Trenčkot je prostě klasika. O jeho funkčních vlastnostech jsme hovořili již v předchozím odstavci. Potřebujete znát ještě další důvod proto, abyste si jeden pořídila?

Snad už jen pár tipů, jak tenhle báječný kousek nosit.

DO PRÁCE

Jelikož si trenčkot můžete vzít skutečně (téměř) ke všemu. Jednoznačně ho můžete nosit i jako součást pracovní uniformy. Ke kostýmku,  k šatům i ležérnější variantě.

 

Must have kousek zvaný TrenčkotMust have kousek zvaný Trenčkot
Zdroj: polyvore

 

 

NA VÍKEND

Ano i na víkend si sbalte svůj trenčkot. Oblékněte ho k džínám a triku, plátěným kalhotám a košili či šatům anebo sukni.

 

Must have kousek zvaný TrenčkotMust have kousek zvaný Trenčkot
Zdroj: polyvore

 

 

NA VEČÍREK

Super vysoké podpatky a krátké koktejlky, k tomu slušivé psaníčko a - trenčkot! Jasná volba!

Must have kousek zvaný TrenčkotMust have kousek zvaný Trenčkot
Zdroj: polyvore

 

 

Trenčkot noste s balerínami, podpatky, mokasínami i keckami. S crossbody taškou, nákupní taškou anebo jinou svou oblíbenou kabelou. Kombinujte s šátky i šálami, brožemi i klobouky.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!