Náramky přátelství

3. září 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Léto bude nejen ve znamení vody, slunce a malinovky, ale i náramků přátelství!

polyvore-speskipolyvore-speski
Reklama

Náramky přátelství byly vždycky populární, ale ne tak jako tento rok. Stal se z nich trend a některé se dokonce vypracovali na status šperku. Celebrity se s nimi ověšují a předávají si ho navzájem jako symbol úcty a respektu, ale i lásky a projevu díků za přátelství. Je na čase dát jeden i vaší spřížněné duši!

K výrobě barevného náramku není potřeba příliš mnoho. Postačí bavlnky, které se vám líbí, ale neměly by být příliš tenké. Nejvhodnější jsou ty klasické, které se používaly už za našich babiček a prodávají je stále ve všech galanteriích. Vyberte si zářivé barvy, protože ty jsou na náramku nejhezčí. Budete také potřebovat nůžky nebo izolepu a spínací špendlík. A samozřejmě šikovné ruce!

Na drhání nebo uzlíkování není nic složitého. Proces se stále opakuje a přibývá docela rychle. Výroba náramku vám tak nebude trvat dlouho. A mějte na paměti, že čím více bavlnek použijete, tím bide náramek širší. Ruční práce jsou velmi trendovými a tato zastaralá technika se opět vrátila na výsluní módy. Náramek můžete udělat libovolně dlouhý a podle fantasie. Velmi hezky vypadají i náramky z korálků, které jsou však už trošku složitější na výrobu, ale postup je stejný jako u uzlíkování. Dnes si lze i zakoupit přidržovací přístroje na složitější postupy.

Velmi jednoduchou technikou je proplétání větších korálků a bavlnek nebo omotávání silnější bavlnky, náramku atd. uzoučkými bavlnkami. Dříve se to nosilo i okolo kotníku po zakoupení někde na dovolené. Není to složité na výrobu a efektní. Podobné náramky jsou k dostání i v obchodech, ale proč si je nevyrobit sám? Cenově vás to vyjde na pár korun a uděláte radost sobě i své kamarádce.

Drhání se stává populárním, protože již máloco se vyrábí ručně. Je to nenáročný koníček, ve kterém se můžete stále zlepšovat a třeba vás to začne opravdu bavit. Nemůže ho nahradit žádný stroj, takže stále zůstává mezi lidmi jako něco výjmečného a proto se i používá jako třeba symbol přátelství. Jako každá ruční technika, tak i tato je drahá, pokud s jí chcete koupit již hotovou, takže proč nebýt chytřejší a naučit se ji? Můžete tím vyrobit krásné dárky a časem si třeba vypracujetei ozdoby na oděv nebo na obuv.

Podělte se o vaše náramky na našem facebooku a Instagramu! Moc rádi je uvidíme.

 

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.72 hvězdiček / Hodnoceno: 74x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!