Novodobá princezna od Dolce a Gabanna 2016

17. květen 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Luxusní značka D&G představila svou kolekci na jaro a léto 2016 ve stylu cestovatelky, princezny a dámy. Blyštivá elegance je praktická i vskutku nádherná.

Logo D&G, zdroj: wikipediaLogo D&G, zdroj: wikipedia
Reklama

Dolce and Gabanna je geniální designerské duo, které je netřeba představovat. Jejich láska k tradiční ženské formě a eleganci je známá po celém světě. Nádherně propracované šaty, které jsou komplimentem ženské kráse a proporcím se na jarní a letní sezónu staly přímo pohádkovými.

Tropické italské zahrady plné citrónů a pomerančů, divokých květin a oliv byly hlavní inspirací pro vytvoření veselé a barevné kolekce s vtipnými doplňky. Objevují se zde i klasické italské vzory z dlaždic na zápraží i v kuchyni, které byly aplikovány na maxi šaty ve výrazných letních barvách. Jedna polovina kolekce je výbuchem barev a vzorů a druhá polovina je ve stylu elegantní italské vdovy, kdy černou oživují nádherné výšivky květin.

Tradiční italské látky a vzory byly oživeny opulentními doplňky, které chtějí, aby je každý viděl a obdivoval. Detaily v podobě bambulek v super zářivých barvách na šatech i kabelkých či výšivky po celém povrchu a třásně z bavlnek na sebe opravdu upozorňují. Celá kolekce je pracně vyšívaná a poukazuje tím na italské tradice, které je netřeba opomínat i v dnešní technické době. Dokonalost těchto oděvů spočívá v hodinách práce vyšívaček a promyšlenosti barev.

Nezapomeňte na barevné šátky do vlasů na piráta, které se díky D&G vrátily do módy!

Každá modelka ještě k tomu byla vybavena chytrým telefonem a dělala si selfie při promenádě na molu. Některé se fotily i s diváky. D&G tím ukazují to, že ví o nynějších mediálních trendech i přes jejich lásku k věcem tradičním a historickým. Jejich ozdobná pouzdra na mobil jsou stejně krásná, pestrá a výrazný jako jejich kvetoucí kolekce! Siluety byly převzány z let padesátých a dohromady s korunkami jako pro princeznu vytvořily moderní ikonu, ketrá miluje minulost i přítomnost. Dech beroucí korunky sestavené s miniaturního ovoce a krystalů jsou poctou italskému přírodnímu bohatství.

BFeFak6srifFoto by: Instagram.com/dolcegabbana

Ozdobné malé i velké kufříky a výšivky i samolepky hlásající "Miluji Itálii" dodaly kolekci další element léta v podobě cestování. Jako když se dříve sbíraly samolepky z cest a lepily se na kufr, tak vypadaly některé vyšívané šaty nebo kabátky. Nálepky a samolepky se vyšily přímo na oděv a vyznávaly lásku Itálii. Sofistikovaná zcestovalá žena, tradičně elegantní a s citem pro detaily a láskou k doplňkům je vize ženy pro léto 2016 od Dolce and Gabanna.

Líbí se vám tato kolekce? Jste nadšeni, nebo to není pro vás? Dejte nám vědět na náš facebook i Instagram. My jsme do této kolekce naprosto zamilovaní!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 39x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!