Parfémy z Paříže, aneb když zavoní Francie

22. březen 2012  Jana Poncarová   komentáře (0)

REPORTÁŽ nejen o francouzských parfémech a líčení! Francie voní zvláštně. A každý ji cítí jinak. Mně voní trošku po eleganci a touze, špetku po svobodě a dálkách. Vůně je to omamná. Cítila jsem ji už z dálky...

Parfémy z Paříže, aneb když zavoní FrancieParfémy z Paříže, aneb když zavoní Francie
Reklama

Francie voní zvláštně. A každý ji cítí jinak. Mně voní trošku po eleganci a touze, špetku po svobodě a dálkách. Vůně je to omamná. Cítila jsem ji už z dálky. Stoupala jsem po starých dřevěných schodech do salonku v plzeňské Alliance française, a nasávala opojný vzduch plný líbezných vůní.

Párty určená výhradně pro ženy nesla výmluvný název – Jak voní Francie aneb parfémy z Paříže a šlo o jednu z mnoha akcí, které v Plzni probíhají v rámci dnů frankofonie.

Prohřešky v péči o pleť

francouzským parfémům si nás přišlo přivonět požehnaně. Mladé i starší dámy posedávaly v pohodlných sedačkách a prohlížely si stůl plný voňavých lahviček a luxusních líčidel.

Hlavního slova se ujala Jiřina Charpentierová, majitelka jedné z plzeňských parfumérií, která se francouzskými vůněmi a kosmetikou zabývá již přes šestnáct let.

Zásadní chybou českých žen je, že se o svoji pleť nestarají dostatečně. Hydratační masku si dopřejí jednou za měsíc, což je málo. Aplikovat bychom si ji měly alespoň jednou týdně,“ říká na úvod a já se trochu provinile krčím v pohodlném křesle. Hydratační masku jsem měla asi dvakrát za život.

Můžeme se ptát. Chvilku se stydíme, ale ledy se rychle prolomí. Jak by měla vypadat každodenní péče o pleť? „Základem je sérum, na což řada žen zapomíná, a také kvalitní krém,“ říká paní Charpentierová a dodává, že pleť stárne už od 25 roku.

Parfém patří jen na kůži

Parfémy od Chanel, Diora nebo Givenchy, které jsou vyloženy na stolku lákají zraky všech zúčastněných dam a tak není divu, že se za chvilku řeč stočí na ně. Otázka se nabízí sama – jak parfém aplikovat?

Čistý parfém patří pouze na kůži – na místa, kde jsou tepny,“ říká paní Charpentierová a naznačuje tepny na krku. „Zatímco eau de toilette aplikujete polovinu na tělo a polovinu na oblečení,“ dodává majitelka parfumérie, která francouzské vůně miluje už od třinácti let.

Lahvičku vůně o obsahu 30 ml bychom měli spotřebovat do šesti týdnů, 50 ml asi do tří měsíců a 100 ml do půl roku.

Výběr vůně bychom měli podřídit především svému vkusu a vkusu okolí. Svoji roli hraje také roční období. Obecně platí, že pro jarní a letní měsíce se hodí lehčí vůně, například Chanel Chance, která voní opravdu úžasně.

Naopak Angel od Thierry Mugler je vůní, která je těžší a hodí se na zimní měsíce. Mimochodem, má naprosto krásně hravý uzávěr, nádhernou modrou lahvičku a aktuálně ji v jarních výprodejích seženete za opravdu přijatelnou cenu.

Krátké a barevné nehty

S tím, jak přichází jaro a mění se světlo, intuitivně saháme po barvách, odkládáme černou,“ rozhovoří se paní Charpentierová o barvách a připomene, že letošní jarní a letní sezóna přeje veselým barvám, které se odráží i v kolekci laků od Chanel.

Aktuálně se opět vrací do módy krátké nehty s barevným lakem. Dlouhé nehty s ornamenty a ozdobami se nosit nebudou,“ dodává paní Charpentierová.

Prohlížíme si několik laků s různými modrými odstíny. Vypadají nádherně, ale jejich aplikace vyžaduje odvahu. Starší dámy se nad výstřední barvou laků pozastaví, zatímco dívka s blonďatými lokýnkami ho raději vyzkouší. Modrošedá barva nehtů jí sedne perfektně a skvěle kontrastuje se žlutou sukní. A o to jde – nebát se barev, zkoušet, experimentovat.

Nová tvář

Odvážím se zblízka si prohlédnout AirFlash od Dior. Jde o make-up ve spreji, jehož aplikace je více než snadná – stačí ho jen rozprášit na obličej – a efekt je téměř bezchybný.

Společnice paní Charpentierové, elegantní dáma v tmavém kostýmku, mi nabídne, abych ho vyzkoušela. Samozřejmě se nebráním. Moje pleť je v mžiku jako znovuzrozená, pryč je šedá a nevýrazná barva, obličej se mi sjednotí, vypadá zdravě a svěže.

A mám to štěstí, že se mě zkušená ruka ujme a nalíčí také víčka, řasy a rty. Divím se do zrcadla, zkoumám svou novou tvář a jsem jednoduše šťastná. Není přece hřích, když se člověk líbí sám sobě – alespoň někdy.

Znáte to, dobře na duši, dobře na těle a ono to platí i naopak.

A navíc neodcházíme s prázdnou. Šťastné výherkyně slosování o lístky vyhrávají krásné ceny a my ostatní dostáváme alespoň vzorečky kosmetiky – mj. od společnosti SAMPAR, která celou akci zaštítila.

Foto: Amandine Salmon

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!