Plzeňský „Jižák“ se oblékne do alternativní módy

28. březen 2012  Jana Poncarová   komentáře (0)

Budova starého nádraží na Jižním předměstí má neopakovatelnou atmosféru, génius loci zde sálá z každé cihly. V Plzni není lepšího místa pro uspořádání módního bazaru, kde budou svá díla prezentovat mladí návrháři a designéři.

Plzeňský „Jižák“ se oblékne do alternativní módyPlzeňský „Jižák“ se oblékne do alternativní módy
Reklama

Budova starého nádraží na Jižním předměstí má neopakovatelnou atmosféru, génius loci zde sálá z každé cihly. V Plzni není lepšího místa pro uspořádání módního bazaru, kde budou svá díla prezentovat mladí návrháři a designéři.

Letošní jarní Bizzar Bazaar otevře své dveře ve středu 4. dubna v 15.00 hodin. Jde o kombinaci prodejní výstavy mladých českých tvůrců a netradičního blešího trhu.

Dbáme na to, aby prodejci nabízeli zajímavé a netradiční věci. Snažíme se eliminovat tuctovost klasických bleších trhů,“ říká Tereza Koderová, jedna z organizátorek akce.

Nadšenci do alternativní módy a designu se mohou těšit na ručně vyráběné šperky, designové módní i bytové doplňky, nové i obnošené oblečení, staré vinylové desky, komiksy nebo knihy.


Šperky a zase šperky - které si jen vybrat?

Podobné akce jsme znaly z ciziny a v Plzni nám chyběly. První bazar jsme uspořádaly čistě pro naše potěšení, pro kamarády a přátele,“ osvětluje vznik populárního Bizzar Bazaaru Adéla Svobodová, která sama tvoří pod značkou Schmucig.

Netradiční design market a bleší trh

Prodejci, kteří na Bizzar Bazaar, nabídnou své kousky, jsou pečlivě vybíráni. Nenarazíte zde na tuctovou bižuterii nebo seprané hadříky, které již dávno vyšly z módy.

A můžu potvrdit, že jde o bleší trh v tom nejlepším slova smyslu. Oblečení, které zde prodejci nabízí, je často značkové, velice zachovalé a koupíte ho za pakatel. Minulý rok jsem zde pořídila značkový a téměř nenošený kabátek za devadesát korun.

Pořadatelky
Pořadatelky Bizzar Bazaar

Protože se letos přihlásilo opravdu velké množství kvalitních prodejců, bude Bizzar Bazaar opět o něco větší. „Stejně jako loni využijeme prostor v prvním patře i v přízemí. Autoři budou mít své stánky také pod schody,“ říká Adéla Svobodová.

Proč zrovna Jižák?

Budova starého zchátralého nádraží k podobné akci přímo vyzívá. Kontrast mezi novými designovými doplňky a starou industriální architekturou je provokující. Není proto náhodou, že si trojice kamarádek vybrala právě „Jižák“.

K Jižáku máme velký citový vztah. Ta budova má úžasnou atmosféru a navíc si skvěle rozumíme s lidmi ze sdružení Johan, od kterého si prostory pronajímáme,“ doplnila Jana Matějíčková.


Jižák - už brzy se oblékne do alternativní módy!

Kdo bude na Bizzar Bazaar vystavovat?

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!