PORADNA: Obměna šatníku u starší dámy

19. leden 2012  Eva Batíková   komentáře (0)

Jedna starší dáma nám napsala do poradny, že potřebuje poradit s obměnou šatníku. Odpovídala vizážistka Eva Batíková.

PORADNA: Obměna šatníku u starší dámyPORADNA: Obměna šatníku u starší dámy
Reklama

Jedna starší dáma nám napsala do poradny, že potřebuje poradit s obměnou šatníku. Odpovídala vizážistka Eva Batíková.

Poradila bych Vám hledat inspiraci u žen ze západní Evropy. Mně osobně se líbí, jak chodí upravené, že se nebojí přiznat šedou barvu vlasů a jsou vždy elegantní. Myslím, že zdejší ženy se od nich mají co učit, co do elegance a šarmu.

Džíny a výrazné barvy? Proč ne!

Nebojí se výrazných barev jako jsou červená nebo fialová. Zdobí se náušnicemi a náhrdelníky z jemných perliček či jednoduchými a jemnými šperky. Chodí v nízkých lodičkách či mokasínech a v kalhotách černé, šedé nebo tmavě modré barvy.

Často je také vidíte v klasických džínech (nesepraných, s nažehlenými puky), které doplňují jednobarevnými tenkými svetříky či roláky. Pokud upřednostňují spíše tlumené tóny, umějí je oživit zajímavým šátkem nebo šálkou.

Elegantní dáma...

Přes to hodí kabátek nebo sako a je na nich vidět, jak příjemně se cítí. Pokud myslíte, že by vám tento styl také seděl, pak tedy směle vytáhněte své staré kostýmy a zkombinujte je. Hodit se vám budou i starší saka z 80. let, která jsou opět aktuální. Přikupte svetříky a doplňky v barvách, které vám sluší. Zralým ženám nedoporučuji křiklavé a infantilně pastelové barvy.

Vhodnější jsou pro ně tlumenější odstíny. Třeba starorůžová místo sladce růžové, karmínová za šípkově červenou nebo petrolejová za bledě modrou. Zkombinujete-li vždy maximálně tři barvy, nemůžete udělat chybu.

Sportovní oděvy jen na víkendy

Sportovní oděvy bych si nechala na víkendy a rekreační příležitosti. V ulicích města buďte dáma!

Je trochu problém u nás elegantní módu pro ženy zralého věku sehnat, ale nic nezkazíte návštěvou obchodu Marks&Spencer, kde mají přímo oddělení s názvem Classic, zaměřující se na tuto věkovou kategorii. Jejich oblečení je navíc (po anglicku) velice kvalitní a nadčasové.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!