Připravte se na plesovou sezonu a staňte se královnou parketu

24. leden 2016  Jana Svobodová   komentáře (0)

Na co byste při přípravě na ples neměla zapomenout?

Foto: polyvore.comFoto: polyvore.com
Reklama

Nový rok je tady a s ním přichází i plesová sezona, na kterou jsme se všichni těšili! Konečně budeme moci vytáhnout ze skříně naše okouzlující šaty a zazářit na parketu. Je důležité nepodcenit přípravu, abyste vypadali skvěle a mohli si celý večer pořádně užít. Na co tedy myslet předem?

Výběr šatů

Výběr šatů je jednoznačně nejdůležitější záležitostí, na kterou je potřeba myslet dopředu. Nejdříve je potřeba si ujasnit, zdali na ples zvolíte krátké, nebo dlouhé šaty. Obojí má své výhody. V dlouhých šatech si budete připadat jako princezna, ale budete si je muset hlídat, aby vám na ně někdo nešlápnul, a kratší šaty jsou sice pohodlnější, ale nejspíš v nich na sebe tolik neupozorníte.

Pokud jste si zvolila dlouhé šaty, je třeba se rozhodnout, jestli si pořídíte splývavé, nebo nadýchané princeznovské. Princeznovské šaty s několika vrstvami spodní sukně se hodí spíše pro speciální příležitosti, jako je např. maturitní ples. Nejlepší způsob, jak je získat, představuje vypůjčení v salonu. Ne všechny půjčovny tento typ šatů mají, především v menších městech je problém na tyto nadýchané šaty narazit, a tak hledejte raději ve větších městech.

Jestli jste se rozhodla pro krátké šaty, dejte si záležet na výběru, aby vám co nejlépe padly. Pozor na krátké přiléhavé šaty přímo na tělo, při tanci mají tendenci „lézt“ směrem nahoru, takže můžou odhalit místa, která byste si nejspíše přála nechat zakryta.

Úprava vlasů

Neméně důležitou částí vaší plesové přípravy je také úprava vlasů, která bývá mnohdy podceňována. Existuje tolik různých účesů, které ani nejsou složité, takže by byla škoda nevyužít rozličných YouTube tutoriálů a nevytvořit si na hlavě něco speciálního.

Špatný účes naprosto zkazí celý dojem z vašich pečlivě vybraných šatů. Velkým trendem na plesech se stalo to, že ženy, které mají od přírody rovné vlasy, si je navlní, a dámy, které mají od přírody kudrnaté vlasy, si je vyžehlí. To je ale škoda, protože tak výjimečná příležitost jako ples si zaslouží i originální účes, který nebude mít polovina žen okolo.

Perfektní líčení

Třetí důležitá věc, na kterou je třeba si dát při přípravě na ples pozor, je precizní líčení. Pokud nejste zvyklé na výrazný make-up, nemusíte se přemáhat a snažit se ze sebe dělat něco, co nejste. I přirozený make-up může vypadat kouzelně a budete se v něm cítit mnohem lépe, než ve výrazném nalíčení, když na ně nejste zvyklá.

Pokud vám výrazný make-up nevadí a chcete ho vyzkoušet, dejte si pozor, aby vám vydržel po celou dobu plesu a abyste ho nemusela neustále opravovat. Například nalepovací řasy vypadají moc pěkně, ale pokud nejsou přilepeny kvalitním lepidlem, mohou se začít odlepovat, což není vůbec příjemné na pohled.

Pozor také na rtěnku nebo lesk na rty, tyto produkty by měly být opravdu dlouhotrvající a v průběhu večera se nesmývat. Make-up volte co nejlehčí, nenanášejte ho tuny, v případě, že se zapotíte, začne po vašem obličeji stékat a vytvářet nevzhledné „mapy.“

Jak se připravujete na plesovou sezonu vy? Které šaty si na ples vezmete na sebe? Pochlubte se nám na Facebooku!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!