Ta pravá rtěnka na léto

3. červenec 2015  Tereza Nováková  komentáře (0)

Jaké rtěnky jsou ty pravé pro letošní léto? Návrháři zvolili lehce netradiční barvy, které možná mnohé z vás překvapí. Koneckonců přesvědčte se sami.

zdroj: pixabay.comzdroj: pixabay.com
Reklama

Jak mnohé z nás vědí, rtěnka vždy krásně oživí naše každodenní líčení. Asi bychom čekaly, že letnímu období zavládnou výrazné a svěží odstíny s lesklým nádechem. Na módních přehlídkách nás ale překvapily matné červené odstíny, ať už se jedná o vínově červené (Dolce&Gabbana) nebo korálové (Tanya Taylor). Poté byly dalšími oblíbenými barvami fuchsiová a jemně růžová (Gucci). Po těchto výraznějších barvách maskéři vsadili na přirozený vzhled rtů s nádechem nude odstínů (Anna Sui). Variant je tedy dostatek a my se pojďme podívat na to, jak k vaší barvě vlasů a pleti zvolit tu správnou.

Blondýnky

Pro blondýnky se světlou pletí jsou rtěnky jako stvořené. Je jen málo odstínů, které by jim neslušely. Pozor jen na příliš tmavé odstíny vínové nebo extrémy ve formě černé a dalších. Mohly by způsobit opravdu velký kontrast, a proto je v tomto případě dobré se řídit pravidlem „méně je někdy více“.

Pro blondýnky s tmavší pletí se hodí jak tmavé odstíny červené tak nude odstíny. Skvěle také vypadají různé odstíny růžové, například od Givenchy Beauty Le Rouge Lipstick odstín Rose Dahlia 210 (na levé straně).

 

Ta pravá rtěnka na létoTa pravá rtěnka na léto
Zdroj: polyvore.com

 

 

Brunety

Brunety se světlejší pletí se nemusí bát tmavších odstínů jak červené tak fialové. Skvěle na nich vyniknou i různé odstíny růžové, například od Gucci Magnolia pink (na levé straně).

Pokud jste brunety a máte tmavší pleť, rozhodně vyzkoušejte nude odstíny, které v kontrastu s vaší pletí a vlasy skvěle vyniknou. Inspirujte se například Kim Kardashian, která si světlé a nude odstíny velice oblíbila.

 

Ta pravá rtěnka na létoTa pravá rtěnka na léto
Zdroj: polyvore.com

 

 

Černovlásky

Černovláskám jak se světlou, tak s tmavší pletí sluší červená klasika. Samozřejmě mohou sáhnout i po tmavších odstínech, které v jejich případě nebudou v takovém kontrastu jako u blondýnek. Vyvarovat by se měly hlavně křiklavě růžovým odstínům.

 

Ta pravá rtěnka na létoTa pravá rtěnka na léto
Zdroj: polyvore.com

 

Zrzky

Zrzky to s rtěnkami nemají jednoduché. Barvu by měly volit na základě odstínu jejich vlasů, aby se navzájem nerušily. Měly by se vyvarovat odstínů jako křiklavě růžová, fuchsiová, červená, která má jiný odstín než vlasy. I když se tímto výběr poněkud zužuje, stále máte na výběr z barev jako kaštanová, světle oranžová nebo nude odstíny.

 

Ta pravá rtěnka na létoTa pravá rtěnka na léto
Zdroj: polyvore.com

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!