Trend letošního jara: Zvonové džíny!

6. březen 2016  Sonia Peskova   komentáře (0)

Pro mnohé retro a vzpomínky na mládí. Zvonové džíny byly dlouho pryč, ale nyní jsou nazpět a chtějí do našeho šatníku!

www.polyvore.com-speskiwww.polyvore.com-speski
Reklama

Mnoho oblíbených střihů džínů se již nosilo a nosit bude, ale nic se neopakuje tak velkolepě jako zvonově střižené džíny. Tento střih připomíná eleganci 70.lét, ale i hippies, ale nejenom to!

Historie zvonových kalhot sahá až do počátků 19.století amerických námořníků, kdy praktická šířka a snadné ohrnutí jim usnadnilo práci na moři. Tento styl byl později adoptován v 60. a 70.letech společenskou skupinou hippies, která se inspirovala zejména filmy v té době. Ti přesunuli navždy tento trend mezi základy svého oblékaní. Rozšířené nohavice byly symbolem svobody a bohémismu, ketrý byl doplněn kubánskými sandály na vysoké podrážce, bílými cikánskými halenkami a mnoha náhrdelníky z korálků. Směs stylů a adaptace různých kulturních vlivů byla klíčovou pro celou dékádu v čele se zvonovými kalhotami.

Monday office

 

Dnes pravděpodobně vlastníte jeden pár zvonáčů i vy. Je na čase je vyndat a vyzkoušet. Ty s vyšším pasem jsou naprosto ideální! V roce 2000 se objevily na módní scéně, ale dlouho se neudržely. Tento rok se však vyskytly ve všech kolekcích a v mnoha zpracování, materiálech i propracovanosti. Klasické barvy džínoviny a stejný materiál je sázka na jistotu a nabízí mnoho možností kalhoty kombinovat. Na večer se hodí výrazné šperky, dramatický vzor na halence a do nebe sahající podpadky. Páskem můžete model šikovně doladit. Kouzlem tohoto střihu je, že sluší naprosto každému!

Bell jeans 2

 

I do práce nebo do školy na přednášku se nemusíte bát obléct džíny, pokud se tedy budete držet základního pravidla: musí vám úžasně padnout a tvořit vám dlouhé nohy, aby vynikl zvonový střih. Věnujte jejich zkoušení zvýšenou pozornost a nohavice by vám měly zakrývat palce u nohou při zkoušení. S vysokými podladky to oceníte. Nezapomeňte na klasickou kombinaci proužků, hnědé barvy a zlatých doplňku, jako byste byly právě na procházce na francouzské riviéře. Touto klasikou budete za dámu okamžitě!

Máte rádi zvonové kalhoty? S čím je nosíte vy? Dejte nám vědět na náš Facebook i Instagram!

 

 

 

 

 

 


Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 4.46 hvězdiček / Hodnoceno: 35x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!