Zázrak jménem Bardotka. Podprsenka, která před 60 lety změnila módní svět

2. prosinec 2015  Webmaster   komentáře (0)

Bardotka, balkonová podprsenka, balkonetka, balkonovka, balconette. Ať už se setkáte s kterýmkoliv z těchto výrazů, vždy odkazují na jediné – podprsenku, kterou před 60 lety proslavila francouzská herečka Brigitte Bardot. A to takovým způsobem, že podprsenka po ní dokonce dostala své jméno.

Zázrak jménem Bardotka. Podprsenka, která před 60 lety změnila módní světZázrak jménem Bardotka. Podprsenka, která před 60 lety změnila módní svět
Reklama

Bardotka, balkonová podprsenka, balkonetka, balkonovka, balconette. Ať už se setkáte s kterýmkoliv z těchto výrazů, vždy odkazují na jediné – podprsenku, kterou před 60 lety proslavila francouzská herečka Brigitte Bardot. A to takovým způsobem, že podprsenka po ní dokonce dostala své jméno.

Brigitte Bardot byla v 50. a zejména pak 60. letech sexuálním symbolem celé planety. Hrála v několika skvělých filmech (za všechny např. „… a Bůh stvořil ženu“), užívala si přízně milionů mužů. A s velkou oblibou dávala na odiv svůj překrásný dekolt, kvůli němuž dokonce nosila speciální podprsenky s hlubokým výstřihem, rovnými košíčky a ramínky na stranách.

Podprsenky, které časem zlidověly a dostaly hereččino jméno

Bardotky až dodnes vypadají prakticky stejně, jako před 60 lety. Jsou vyztužené i nevyztužené, vždy mají kostice, košíčky působí zarovnaným dojmem (odtud název balkonovky) a odnímatelná ramínka najdete až na samém vnějším okraji košíčků, aby co nejméně zasahovaly do dekoltu. Na první pohled bardotky vypadají nízké, ale jedná se spíše o optický efekt.

Hlavní výhoda tohoto střihu? Bardotky vám vykouzlí překrásný dekolt a navíc si je můžete vzít pod oblečení s velkým výstřihem, aniž by přitom podprsenka překážela. Vezměte si bardotku třeba na ples, do divadla nebo důležitou pracovní schůzku, kde hodláte okouzlit. A bez výjimky si ji pak oblečte na svatbu – pod svatebními šaty je takřka povinností.

Bardotky jsou navíc skvělé v tom, že sluší každé ženě. Dámám s menším a středním poprsím vykouzlí nádherný dekolt, dámám s větším poprsím zase ňadra krásně zpevní a „podepřou“.

Balkonové podprsenky dnes patří k „povinné výbavě“ každé ženy a najdete je snad v každém obchodě se spodním prádlem – např. v oblíbeném Triumphu. A pokud se vám nechce nikam jezdit? Kupte si je na internetu – nám se moc líbí třeba luxusní podprsenky značky Lascana. Určitě na ně mrkněte.

Autor Webmaster

Autor: Webmaster


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!